23 Eylül 2017
Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa / Son Haberler / ‘1 Pati 1 Aşk’ Projesi Kapsamında 1 Ton Mama

‘1 Pati 1 Aşk’ Projesi Kapsamında 1 Ton Mama

Ömür Gedik, Bursa’nın merkez Nilüfer Belediyesi desteğiyle düzenlenen ‘1 Pati 1 Aşk’ projesi kapsamında hayvanseverlerle buluştu. Proje kapsamında alınan mamaları sokak hayvanlarına dağıtılması için gönüllülere veren Gedik, Nilüfer Belediyesi’ne de teşekkür etti.

Etkinliğin sonunda Ömür Gedik ve proje yetkilileri, ‘1 Pati 1 Aşk’ projesi kapsamında elde edilen gelirle alınan mamaların bir kısmını sokak hayvanlarına dağıtılması için gönüllülere verildi. Proje kapsamında 1 ton mama da sokak hayvanlarına dağıtılması için Nilüfer Belediyesi Hayvan Bakım ve Tedavi Merkezi’ne teslim edildi.  

 1 Pati 1 Aşk Projesi Kapsamında 1 Ton MamaNilüfer Belediyesi, Korupark AVM ve Proje Sanat Atölyesi işbirliğiyle düzenlenen  ‘1 Pati 1 Aşk’ projesi kapsamında düzenlenen söyleşiye, HAÇİKO Derneği Başkanı Ömür Gedik konuk oldu. Hayvanseverlerin büyük ilgi gösterdiği söyleşiye Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı Adil Kayaoğlu da katıldı.

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü etkinlikleri kapsamında Bursalı hayvan severlerle buluşan Ömür Gedik, dernek çalışmalarını anlattı ve sokak hayvanlarına karşı gösterilmesi gereken duyarlıklara dikkati çekti.

5 yılı aşkın süredir HAÇİKO Derneği olarak sokak hayvanları için projeler yürüttüklerini kaydeden Gedik, “Sokak hayvanları için herkes bir şeyler yapabilir. Onlara duyarsız kalarak görmezden gelmeyelim. Sokak hayvanları artık çöplerden de beslenemiyorlar ve çoğu zaman aç kalıyorlar. Onlara birer canlı olarak bakalım. Nilüfer Belediyesi’nin çalışmalarını takip ediyorum. Sokak hayvanları için duyarlı çalışmalar yapıyorlar ama Bursalı hayvan severler bu şehirde de bir doğal yaşam parkı istiyor” dedi.

Okullarda gençleri bilinçlendirmenin çok önemli olduğunu kaydeden Gedik, “Genç nesillerin dikkatini bu konuya çekmek çok önemli. Bugünün gençleri küçükleri yarın bizim yerimizi alacak ve onların sokak hayvanlarına karşı duyarlı olması çok önemli. Pet shoplardan hayvan alınmasına karşıyız. Hayvanların yer aldığı sirklere gidilmesini arzu etmiyoruz. Orada hayvanlar üzerinden para kazanmak istiyorlar. Çevrenizde hayvanlara eziyet eden veya onları hapsedenleri görürseniz lütfen şikayet edin. Bizler dernek olarak bu konuda hukuki mücadele de ediyoruz” diye konuştu.

Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı Adil Kayaoğlu da “Yıllardır bu konuda en duyarlı kurumların başındayız. Doğal yaşam parkını ilgili sivil toplum kuruluşları ve gönüllülerle bir araya gelerek beraber tasarlayacağız. Bunun çalışması var ve projemizi ilerleyen günlerde açıklayacağız. Belediye, hayvan severler ve gönüllülerle birlikte bu projeyi yürüteceğiz” diye konuştu.

Scroll To Top
Önceki yazıyı okuyun:
kuduz-karantinasinda--7765733
6 ay süreyle kuduz karantinasında!

Şanlıurfa'nın Siverek İlçesi'ne bağlı Aşağı Karacaveran Mahallesi, görülen kuduz vakası nedeniyle 6 ay süreyle karantinaya alındı. İlçe merkezine 55 kilometre...

Kapat