18 Kasım 2017
Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa / Son Haberler /

ömür gedik İZMİR’in Seferihisar İlçesi’nde toplanan bir ton mama, hayvan hakları savunucusu Ömür Gedik’in katılımıyla Seferihisar İsmet Sungurbey Sokak Hayvanları Yuvası’na teslim edildi.

Dev Ajans ve Seferihisar Belediyesinin başlattığı kampanyaya katılan gönüllüler, topladıkları yaklaşık 1 ton mama ve makarnayı yuvaya getirdi. Mama kampanyasında toplanan mamalar, Seferihisar İsmet Sungurbey Sokak Hayvanları Yuvası’nda düzenlenen etkinlikle yetkililere verildi. Etkinliğe hayvan hakları savunuculuğuyla tanınan gazeteci, yazar, şarkıcı Ömür Gedik de katıldı. Mutlu yuvadan çok etkilendiğini belirten Ömür Gedik, ülkenin çeşitli yerlerinde gördüğü barınaklar içinde en fazla Seferihisar’ı beğendiğini söyledi. Gedik, “İnsanlar hayvanları karne hediyesi, sevgililer günü hediyesi olarak alıp, üç gün sonra sokağa atalım şeklinde bir yolu seçmesinler. Gerçekten sahiplensinler” dedi.

ögrdik CHP’li Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer ise hayvanlar ve insanların doğanın parçaları olduğunu söyleyerek yuvaların çoğalarak sahiplenilmesini istedi.

SEFERİHİSAR (İzmir), (DHA)

Scroll To Top
Önceki yazıyı okuyun:
haybulans
Yalova’da ‘Haybulans’lı ilk müdahale başkandan

YALOVA Belediyesi, yaralı hayvanlara müdahalede geç kalınmaması için olay yerinde cerrahi müdahale yapma imkanı da olan hayvan ambulansı ‘haybulans’ı hizmete...

Kapat