Son Haberler

30 Yıllık Bekleyiş Sona Erdi

Written by Pet Haber

Türk Veteriner Hekimleri Birliği Merkez Konseyi Başkanı Ali Eroğlu, Veteriner Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Yönetmeliği çerçevesinde oluşturulan Veteriner Hekimliği Uzmanlık Kurulu’nun Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin onayından çıktığını belirterek, “30 yıllık sabırlı bekleyişin sonunda mutlu sona ulaşıldı” dedi.

Türk Veteriner Hekimleri Birliği Merkez Konseyi Başkanı Ali Eroğlu, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, şunları kaydetti:

“2 Mayıs 2018 tarih ve 30409 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren Veteriner Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Yönetmeliği çerçevesinde oluşturulan Veteriner Hekimliği Uzmanlık Kurulu Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Dr. Bekir Pakdemirli’nin onayından çıkmış olup, bu önemli aşamadan sonra, önümüzdeki süreçte Veteriner Hekimliğinde Uzmanlık Sınav (VUS) süreci başlayacak, yaklaşık 30 yıllık sabırlı bekleyişin sonunda  mutlu sona ulaşılmış olacaktır.

Türk Veteriner Hekimleri Birliği Merkez Konseyinin uzun yıllardır sabır ve kararlılıkla yürüttüğü mücadele amacına ulaşmıştır.

Öncelikle ülkemiz ve mesleğimiz için hayırlı olmasını temenni ediyoruz.

Konu, önemine binaen Türk Veteriner Hekimleri Birliği Merkez Konseyi tarafından sürekli gündemde tutulmuş, her fırsatta gerek kamu bürokrasisi ve gerekse siyaset kurumunun yetkilileri ile değerlendirilmiştir.

Detaylı olarak hazırlanan gerekçeli raporlar önemli makamlara arz edilmiştir. Raporların hazırlanmasında konu uzmanları ve bilim insanlarının değerli katkıları olmuştur.

Ülkemizin ihtiyacı olan uzman veteriner hekimleri yetiştirmek amacıyla düzenlenecek uzmanlık eğitimi ve uzmanlık belgelerinin verilmesini kapsayan bu çalışmanın sonuçlanması tüm meslektaşlarımız için tarihi bir dönüm noktasıdır.

Veteriner Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi konusunda göstermiş oldukları duyarlılık, yardım, gayret ve ilgilerinden dolayı Tarım ve Orman Bakanı Sayın Dr. Bekir Pakdemirli’ye, Tarım Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Sayın Prof. Dr. Yunus Kılıç’a, Tarım ve Orman Bakanlığı, Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanı Sayın İsa Sertkaya’ya, personeline ve emeği geçen tüm kişi ve kuruluşlara meslektaşlarımız adına teşekkür ediyor, daha güzel yarınlarda buluşmak üzere tüm meslektaşlarımıza selam ve saygılar sunuyorum”

Kaynak: www.tarimdanhaber.com

About the author

Pet Haber

Leave a Comment