24 Kasım 2017
Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa / Son Haberler / 9 ayda 1040 kedi kısırlaştırıldı

9 ayda 1040 kedi kısırlaştırıldı

9 ayda bin 40 kedi kisirlastirildi 8631369 x 8545 o 620x348 9 ayda 1040 kedi kısırlaştırıldı Karabağlar Üçyol’da bulunan Uğur Mumcu Parkı içinde geçtiğimiz Ekim ayında açılan “Kedi Kısırlaştırma Ünitesi ve İrtibat Bürosu” büyük ilgi görüyor.

 

Vatandaşların getirdiği sahipsiz kediler kısırlaştırıldıktan sonra sahiplerine yine gün içerisinde teslim ediliyor.

Karabağlar Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü bünyesinde vatandaşların şehir merkezine daha yakın olması için açılan kedi kısırlaştırma ünitesi faaliyetlerine aralıksız devam ediyor. İçinde 1 hekim, 1 veteriner sağlık teknikeri ve 1 personel bulunan ofiste vatandaşlar tarafından getirilen kedilere, steril ortamda operasyon yapılarak kısırlaştırılıyor. Bunun yanında üniteye getirilen tüm kedilere iç-dış parazit tedavisi ile kuduz aşıları da mutlaka yapılıyor.

 HAYVANSEVERLER ÇOK MEMNUN

İlçede yaşayan hayvansever Sevil Gayretli bu uygulamanın tüm belediyelere örnek olması gerektiğini söyledi. Personelin çok çalışkan olduğunun altını çizen Gayretli, her hafta belirli sayıda sokak kedisini üniteye getirdiğini ifade ederek, burayı hizmete açanKarabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu ve belediye çalışanlarına teşekkür etti.

STERİL ORTAMDA YAPILIYOR

Yetkililer günde 5-10 arasında kedinin steril ortamlarda kısırlaştırmasını yaparken, kısırlaştırma sayısı 9 ayda bin 40’ı buldu. Yetkililer sokak kedilerini kısırlaştırmak isteyen vatandaşların 414 81 89 numaralı telefonu arayarak randevu almalarını istedi.

 

Scroll To Top
Önceki yazıyı okuyun:
en-tembel-kedi-garfield-muzikal-sovuyla-expo--8632608_o
En Tembel Kedi Garfield, Müzikal Şovuyla Expo 2016’da

Muhteşem dansları ve özel kostümleriyle 7’den 77’ye herkesin sevgilisi Garfield, müzikal şovuyla EXPO 2016 Antalya’da.Dünyanın en tanınmış ve en tembel...

Kapat