23 Eylül 2017
Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa / Son Haberler / Antalya’da 12 köpek ve 2 kediyi zehirlediler

Antalya’da 12 köpek ve 2 kediyi zehirlediler

zehirleme antalya Antalya’da 12 köpek ve 2 kediyi zehirledilerAntalya’da 12 köpek ve 2 kedi kimliği belirlenemeyen kişi ya da kişilerce zehirle katledildi.

Kepez İlçesi Duraliler Mahallesi 4583 Sokak’ta, saat 22.00 sıralarında hareketsiz yatan kedi ve köpekleri görenler, durumu polise bildirdi. Gelen polis ekipleri, 12 köpek ve 2 kedinin, çöp konteynerlerinin yanına bırakılan ve içine zehir konulan eti yemeleri nedeniyle telef olduğu belirlendi. Polisin incelemesinden sonra Antalya Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından alınan kedi ve köpekler, ormanlık alana gömüldü.

Olayı hayvanları beslemek için dışarı çıktığında öğrendiğini belirten mahalle sakinlerinden Ümran Kaman Sırlı, “Her gün belirli saatte hayvanları besliyoruz. Dışarı çıktığımda çevrede hiç hayvan göremeyince merak ettim. Bu sırada mahalleden arkadaşlarımız kedi ve köpeklerin zehirlendiğini söyledi. Kim ya da kimler tarafından yapıldığını bilmiyoruz. Sorumluların bulunmasını istiyoruz” dedi. Polis, sokak hayvanlarını zehirleyen kişi ya da kişilerin bulunması için çalışma başlattı.

DHA

Scroll To Top
Önceki yazıyı okuyun:
ÇORUM
Çorum’da sokak hayvanları kışı klimalı konteyner evlerde geçirecek

ÇORUM Belediyesi tarafından sokak hayvanlarının kış mevsimini  daha iyi ortamda geçirebilmeleri için klimalı 27 konteyner evler kuruldu. Çorum Belediyesi Veteriner...

Kapat