18 Kasım 2017
Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa / Son Haberler / Antalya’da köpekleri zehirleyerek öldürdüler

Antalya’da köpekleri zehirleyerek öldürdüler

antalya da kopekleri zehirleyerek oldurduler 620x464 Antalyada köpekleri zehirleyerek öldürdüler Antalya’nın Korkuteli ilçesinde 40 köpek zehirlenerek öldürüldü.
İddiaya göre, Korkuteli ilçe merkezinde birçok sokakta ağaç altlarına bırakılan zehirli tavuk etinden yiyen köpekler telef oldu. Olay, sokakta köpeğini gezdiren Rabiye Küçük isimli kadının, Thor isimli köpeğinin zehirli yiyecekleri yemesinin ardından ölmesiyle ortaya çıktı. Sokak ve evcil hayvanların öldürülmesiyle ilgili Korkuteli Cumhuriyet Savcılığı tahkikat başlattı.
Duruma tepki gösteren hayvansever Burhan Uysal, “Korkuteli ilçe merkezinde köpeklerin hepsi değişik günlerde zehirlenerek öldürüldü. Hepsi evcil ve cins köpekler. 100. Yıl Atatürk Stadyumunda ve parklara bırakılan zehirli etleri yemeleriyle zehirlenerek öldürüldü. Kimseyi suçlamak istemiyorum ancak yapılan vahşet. Bunu yapana insan denemez. Zehirlenen köpekler, zehri atan caniden çok daha insancıl ve yardımsever. Dileğim bu caninin bir an önce yakalanması” dedi.

Adem Durmaz
ANTALYA (İHA) 

Scroll To Top
Önceki yazıyı okuyun:
ereğli
Ereğli’de evcil hayvan satışı yapan işletmecilere eğitim

ZONGULDAK (AA) - Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde evcil hayvan satışı yapan işletme sahiplerine yönelik eğitim verildi. Ereğli Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğünden...

Kapat