18 Kasım 2017
Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa / Son Haberler / Arjantin’de hayvanlar, hayvanat bahçesinde yaşamayacak

Arjantin’de hayvanlar, hayvanat bahçesinde yaşamayacak

arjantin hayvanat bahcesı 1 620x415 Arjantinde hayvanlar, hayvanat bahçesinde yaşamayacak Arjantin’in 140 yıllık hayvanat bahçesi artık kapanıyor. Hayvanlar artık tutsak yaşamayacak. Buenos Aires Belediye Başkanı’nın açıkladığı yeni projeyle hayvanlar kendi doğal ortamlarına yakın ekolojik bir parkta yaşayacak.

Buenos Aires Belediye Başkanı bazı hayvanların doğal ortamlarında olmamaları nedeniyle zamansız ölümleri nedeniyle ”Bu hayvanat bahçesi artık mutluluktan çok üzüntü veriyor. Buradaki hayvanlar bundan böyle kendi doğal ortamlarına yakın ekolojik bir parkta yaşayacaklar” dedi.

Arjantin’in 140 yıllık Buenos Aires Hayvanat Bahçesi nihayet kapatılıyor. Belediye Başkanı Horacio Rodríguez Larreta, tutsaklığın hayvanlara bakmak için bir yol olmadığını, bu durumun onlar için alçaltıcı bir şey olduğunu söyledi ve hayvanat bahçesinde bulunan yaklaşık 2,500 hayvanın doğaya salınacağını belirtti.

Kapatılan hayvanat bahçesi ise yaşlı ve bakıma muhtaç hayvanlar için ekoparka dönüştürülerek hayvanların doğal ortamına uygun şekilde düzenlenecek.

 

Scroll To Top
Önceki yazıyı okuyun:
jrnefer lopez
Jennifer Lopez köpeklerini limuzinle aldırdı

Lüks tutkusu ve pahalı zevkleriyle tanınan ABD'li oyuncu ve şarkıcı Jennifer Lopez, köpeklerini de krallar gibi yaşatıyor. Jennifer Lopez, geçtiğimiz...

Kapat