Dernek Ve Odalar Son Haberler

BASIN UTANMALIDIR!

Yazan Pet Haber

kongre reklamı

Basından hiçbir katılımın olmadığı Türkiye’nin ilk sokak hayvanları kongresi!

Kongrenin basın davetinde ‘‘Kongrenin yazılı ve görsel basında yer alması amacına ulaşmasında büyük önem taşımaktadır. Konunun öneminin farkında olarak göstereceğiniz duyarlılığa şimdiden çok teşekkür ederiz’’ ibareleri özellikle belirtilmişti. Buna rağmen pet sektörü basını hariç hiçbir basın kuruluşu temsilci göndermedi! Kongre Koordinatörü Necati Bozkurt, durumun ‘‘Üzücü ve düşündürücü’’ olduğunu ifade etti.

Ataşehir Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Necati Bozkurt

Ataşehir Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Necati Bozkurt

Kongrenin koordinasyonunu sağlayan Ataşehir Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Necati Bozkurt, Kongreye tüm ulusal ve yerel basının ve gazete yazarlarının çağrıldığını ancak hiçbirinin gelmediğini açıkladı. Bozkurt Pet Haber’e şunları söyledi:
‘‘Çok üzgünüm. Türkiye’de her yıl köpekler tarafından 50 bin ila 200 bin kişinin maruz kaldığı ısırılma vakası var. İstanbul’da başıboş dolaşan 200-450 bin civarında köpek, 1.2 -1.5 milyon arasında başıboş dolaşan kedi var. Türkiye’de ilk defa yapılan sokak hayvanlarının sorunlarının çözümüne yönelik bir kongreye basının ilgi göstermemesi çok üzücü…’’

 

Yazar hakkında

Pet Haber

Bir yorum yap