Son Haberler

BlaBlaCar ile evcil hayvanınızla yolculuk keyfi

Yazan Pet Haber

Evcil_Hayvanla_Yolculuk_1-500x33322 ülkede 30 milyondan fazla üyesiyle milyonlarca insanın ulaşım anlayışını değiştiren yolculuk paylaşım uygulaması BlaBlaCar, yolculuk sırasında evcil hayvan kabul eden sürücüler sayesinde, yolcular için evcil hayvanlar ile seyahatin zorluğunu ve stresini ortadan kaldırıp yolculuğu çok daha konforlu ve kolay hale getiriyor. Evcil hayvan sahipleri dostlarıyla birlikte aynı arabada şehirler arası yolculuk yapmanın keyfini sürüyor.
Evcil hayvanlarınızla yolculuk yapmak için sistem şöyle işliyor:
BlaBlaCar mobil uygulamasına ya da web sitesine girdikten sonra, yolcular gidecekleri yeri ve yolculuk yapacağı tarihi seçiyor ve karşına aynı yöne yolculuk etmek isteyen sürücüler çıkıyor. Kendi aracı ile yolculuğa çıkan üyeler ise, profillerine aracının modelini ekliyor, yolculuğunun detaylarını ve aracındaki boş koltuk sayısını belirtiyor ve yolculuk ilanı veriyor. Sistem her yolculuk için koltuk başına bir masraf katkı payı öneriyor. Masraf katkı payı, kar gözetmeksizin yol masraflarını diğer yolcularla paylaşılmasına imkân verecek şekilde belirleniyor. Ardından sıra profilleri inceleyerek yol arkadaşını seçmeye geliyor.
Sistemdeki sürücüler, profillerinde evcil hayvan kabul edip etmediklerini belirtebiliyor, evcil hayvanıyla yolculuk yapmak isteyen yolcu üyeler de sürücülerin profil bilgilerine bakarak yol arkadaşlarını seçebiliyor. Böylece şehirler arası yolculuklarda, yolcular, evcil hayvanlarıyla beraber pratik ve konforlu yolculuk yapma imkanı buluyor.
Bu yaz evcil hayvanınızla yolculuk yapmak isterseniz, BlaBlaCar ile yolculuk yapmanın maliyetleri ise yaklaşık olarak şöyle: İstanbul- Ankara 32 TL, İstanbul- İzmir 34 TL, İstanbul – Antalya 51 TL, İstanbul – Marmaris 52 TL, İstanbul – Bodrum 49 TL, İstanbul – Çeşme 40 TL, Ankara- Antalya 34 TL, İzmir- Ankara 41 TL, İstanbul- Ayvalık 31 TL, İzmir- Antalya 32 TL, İzmir-Çeşme 6 TL, İzmir- Bodrum 16 TL.

Yazar hakkında

Pet Haber

Bir yorum yap