23 Eylül 2017
Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa / Son Haberler / Bodrum’da zehirlenen köpek ve kediler telef oldu

Bodrum’da zehirlenen köpek ve kediler telef oldu

bodrum zehir Bodrum’da zehirlenen köpek ve kediler telef oldu

MUĞLA’nın Bodrum İlçesi’ne bağlı Gümüşlük ve Yalıkavak mahallelerindeki 4 köpek ile 2kedi, kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce zehirli kıymayla telef edildi.

Gümüşlük ve Yalıkavak mahallelerinde sokaklara atılan zehirli kıymaları yiyen sahipli 4 köpek ile 2 kedi, telef oldu. 2 sokak köpeği ise hayvanseverlerin yardımıyla götürüldüğü veteriner kliniğinde müdahaleyle hayata döndürüldü.

Gümüşlük Platformu Üyesi Yasemin Timuçin, “Bu sabaha karşı önce arka bahçeden sesler geldi ardından Kocakafa isimli kangal kırması benim köpeğimin zehirlendiğini gördük şok olduk. Bunu yapanlar insan olamaz. Gümüşlük ve çevresinde köpekzehirlemeleri adet haline geldi. Hayvanlara yönelik katliamlar her yıl artarak devam ederken, ne yazık ki bir tek sorumlu bulunamıyor” dedi.

Bodrum Hayvan Hakları Derneği Başkanı Füsun Uslu ise jandarma ve savcılığa suç duyurusunda bulunduklarını ve suçluların bulunmasını istediklerini söyledi.

Hürriyet

Scroll To Top
Önceki yazıyı okuyun:
1-Yaprak-sürmeli-Yağmur- Sürmeli-kore-de-altın-madalya-kazandı-kadın-girişimci4
Peggymatic’e ABD’den Patent – (Peggy’nin anısına…)

İkiz kız kardeşler Yağmur ve Yaprak Sürmeli'nin, ölen köpeklerinin anısına evcil kedi-köpeklerin ayak ve tuvalet temizliği için geliştirdikleri pati temizleme...

Kapat