24 Kasım 2017
Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa / Son Haberler / Bodrum’da zehirli kıyma ile köpek katliamı

Bodrum’da zehirli kıyma ile köpek katliamı

bodrum da zehirli kiyma ile kopek katliami 7525928 Bodrum’da zehirli kıyma ile köpek katliamıBODRUM’da kimliği belirsiz kişi veya kişilerce zehirli kıyma verilen 3 sokak köpeği telef olurken, acı içinde kıvranırken bulunan 2 köpek de hayvan severler tarafından veterinere götürüldü.

Göltürkbükü Mahallesi’nde bu Sabah yürüyüşe çıkanlar, yaklaşık 50’şer metre ara ile telef olmuş üç sokak köpeğinin leşini buldu. Bunun üzerine çevrede araştırma yapan vatandaşlar, can çekişen 2 köpeği bulup veteriner Zeynel Yücel’e götürdü. Köpekleri  hayata döndürmek için gerekli müdahalede bulunduklarını belirten Veteriner Zeynel Yücel, “İki köpekten birinin durumu iyiye gidiyor. Diğerini ise belki de uyutmak zorunda kalacağız” dedi.

 Bodrum Hayvan Hakları Derneği Başkanı Füsun Uslu ise “Savunmasız hayvanlar, zehirli yiyecek ile kandırarak ölüme gönderiyorlar. Bu yapılan insanlığa sığmaz. Bunun bir benzerini bir süre önce Yalıkavak Mahallesi’nde yaşamıştık. Sorumlular, bir an önce bulunup, cezalarını çekmeli” dedi.

 

Scroll To Top
Önceki yazıyı okuyun:
köpek gps
İskece Belediyesi: Hayvanlarınızın elektronik künyesini tescillettirin

  İskeçe (Xanthi) Belediyesi Çevre ve Yaşam Kalitesi Dairesi Sokak Hayvanları Ofisi hayvan sahiplerini sahip oldukları evcil hayvanların elektronik künyesini...

Kapat