23 Eylül 2017
Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa / Barınaklar / Bursa Can Dostları Derneği’nden “Sokak hayvanlarına sahip çıkın” çağrısı

Bursa Can Dostları Derneği’nden “Sokak hayvanlarına sahip çıkın” çağrısı

Bursa Can Dostları Derneği Başkanı Avukat Ümran Babacan, 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü münasebetiyle yaptığı açıklamada, herkesi hayvanları korumaya davet etti.

bursa can dostlari dernegi nden sokak hayvanlarina sahip cikin cagrisi 57f382275200d Bursa Can Dostları Derneğinden Sokak hayvanlarına sahip çıkın çağrısıEvrensel Hayvan Hakları Beyannamesinin 15 Ekim 1978 tarihinde Paris’te törenle ilan edildiğini ifade eden Ümran Babacan, “Hiçbir hayvana kötü davranılamaz, acımasız ve zalimce işkence yapılamaz. Bütün hayvanların insanlarca bakılma, gözetilme, korunma hakları vardır. Bu beyanname hayvanların öldürülmelerini yasaklamıştır”dedi.

İslam dininde hayvan haklarının önemine dikkat çeken Av. Ümran Babacan, “Allah, kul hakkını, kullar birbirini affedince affediyor. Ama hayvan hakkını affetmiyor. Evinizi evcil bir hayvana açmak istiyorsanız, sokaklardaki canlılar hayatta kalma mücadelesi verirken, barınaktan ya da pet-shoplardan hayvan satın almayın. Sokaklardan muhtaç bir hayvanı sahiplenin. Herkesi göreve ve merhamete davet ediyorum ” diye konuştu.

Scroll To Top
Önceki yazıyı okuyun:
Edirne
Tanrıkulu: Trakya’nın en iyi hayvan barınağı Edirne’de

EDİRNE Belediye Başkanlığı Veteriner İşleri Müdürlüğü Sokak Hayvanları Barınağı’nda kalan sokak hayvanları deneyimli personelin sevgi ve ilgisiyle hayata tutunuyor. Edirne...

Kapat