18 Kasım 2017
Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa / Son Haberler / CAHİDE’nin kurucusu Cengiz Bayram, Dalaman Belediyesine hayvan ambulansı bağışladı

CAHİDE’nin kurucusu Cengiz Bayram, Dalaman Belediyesine hayvan ambulansı bağışladı

cahide basin mensuplariyla bir aray 4235181 o CAHİDEnin kurucusu Cengiz Bayram, Dalaman Belediyesine hayvan ambulansı bağışladıHayvan Dostları Derneği (HAYDOS) Başkanı Türkan Dağdelen’in iletişime geçtiği Gaziantep Canlı Hayatını İyileştirme Derneği (CAHİDE) kurucusu Cengiz Bayram, Dalaman Belediyesine hayvan ambulansı bağışladı.

Belediye tarafından bakımdan geçirilen ve yakıt giderleri Dalaman Belediyesince karşılanan ambulansla Ortaca ve Dalaman’daki sokak hayvanlarının olası yaralanmalarına anında müdahale edilecek.

Tam donanımlı ambulansta müdahale edilecek hayvanlar, HAYDOS Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde tedavi altına alınacak.

Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, turizm bölgelerinde vatandaşların çocukları için hayvan alıp, tatil sonrasında sokağa bıraktıklarını belirtti.

Evcil hayvanların sokağa adapte olmasının çok zor olduğuna işaret eden Şaşmaz, “Mecburen biz de bu olaya el atıyoruz. Şu an barınağımızda küçüklü büyüklü 800 hayvanımız var. HAYDOS Başkanımız Türkan Hanım ile elimizden geleni yapıyoruz.” dedi.

HAYDOS Başkanı Dağdelen de sokak hayvanları için bir ambulans olması için çok uğraştığını ifade etti.

Bundan sonra yardıma muhtaç hayvanlara daha iyi hizmet vereceklerini söyleyen Dağdelen, “Gönül ister ki her ilçede, her belediyede bir ambulans bulunsun. Artık sokaklardaki hayvanlar, hayvanseverlerin veya yurtdışından gelen yabancıların sorunu olmasın.” diye konuştu.

Hayvan Hakları Federasyonu gönüllü veteriner hekimi Mustafa Cihan da ambulans sayesinde sokak hayvanlarına daha hızlı ve iyi müdahalede bulunabileceklerini dile getirdi.

Daha önce araçlarda gerekli ekipmana sahip olmadıklarını söyleyen Cihan, “Hayvanlar daha çok sarsılıyordu. Malzemelerimizi koyacağımız yerler araçlarda mevcut değildi. Hijyen daha azdı. Bu ambulansla gerekli hijyen sağlandı, hayvanları daha konforlu bir ortamda kliniğe getiriyoruz. Umarım her belediye bu uygulamaya başlar.” dedi.

Ücretsiz olan ambulans hizmeti için vatandaşların yaralı bir hayvan gördüklerinde “Alo 153″ü aramaları gerekiyor.

Scroll To Top
Önceki yazıyı okuyun:
anamur festvl
Kültür ve Muz Festivalinde Hayvan Ambulansı da Tanıtıldı

Ülkemizdeki Terör Olayları nedeniyle sahne etkinlikleri iptal edilen Anamur 10. Uluslararası Kültür ve Muz Festivali sportif etkinlikleri 23-24 Temmuz 2016...

Kapat