Özel Röpörtajlar Son Haberler

Coco Pet Spa ve Boutique’den Yeşim Yüksel ile Söyleşi Gerçekleştirdik

Yazan Pet Haber

Pet kuaförlük hizmetini ne zamandır yapıyorsunuz, bize biraz kendinizden bahseder misiniz?

Coco Pet Spa ve Boutique, Haziran 2016’da yurtdışından ilham alınıp Türkiye’de sıra dışı Pet Konsept mağazası olarak kurulmuştur.

Kuaför, spa bakım uygulamaları, besleyici özel kurabiyeler ve butik bölümüyle hizmet vermektedir.

Doğal içerikli, parabensiz ve hipoalerjenik ürünler kullanarak hayvanlarımızın sağlığını ve mutluluğunu düşünüyoruz. Şirin, şık kıyafetler ve tasarım aksesuarlarla onlara daha çok eğlence katıyoruz.

İnsanlar evcil hayvanlarını kuaföre getirince bir endişe yaşıyorlar mı, varsa nelerden endişe ediyorlar?

Tabi ki kendimiz için yaşadığımız endişeyi evcil hayvan sahiplerimizde onlar için yaşıyor;

Evcil hayvanlarımızın stres yapmaları ve korkmaları, çok kırtıklı olan tüyleri uzun havyanlarımızda tarama işleminde canlarının yanması, arzu ve isteklerinin tam olarak yapılıp yapılmaması gibi birtakım endişede bulunabiliyorlar.

Pet kuaförlerinde hayati tehlike yaratacak bir durum olabilir mi?

Bazı dikkatsiz davranışlar sonucu hayati tehlike yaratan problemler olabilir, örneğin boyunluk takılıyken masadan atlamaları, düşmeleri gibi fakat profesyonelce işini yapan bir kuaför bu gibi problemlerin önüne geçebilir.

Bir kuaförde olmazsa olmaz özellikler nelerdir? Bir pet kuaförü açmak için ne gibi bilgiler gereklidir?

Öncelikle iyi eğitim almış profesyonel bir ekiple çalışmak gerekli. İçeriği iyi bilinen, güvenilir, hayvanlar için sağlığa zararı olmayan, kaliteli ürünler kullanılmalı. Kullanılacak ekipmanların (makas, tarak, makine vs.) kalitesi iyi olmalı. Hijyen özellikle pet kuaförlerde, bizler ve hayvanlarımız için çok önemli ve dikkat edilmesi gereken bir konu.

Pet kuaförü hizmetinde ne gibi gelişmeler, ilerlemeler yaşanıyor?

Bu alanda ilerleme çok iyi sürekli yeni teknikler yeni modeller ve kullanılan ekipmanlar çıkıyor. Seminerlerle gelişme çok daha kolay sağlanıyor.

Ülkemizde bulunan pet kuaförleri düşündüğünüzde durumları için neler söyleyebilirsiniz? Dünya standartlarına yakın mıyız?

Türkiye’de bu işi çok iyi yapan ustalarımız olduğunuz düşünüyorum, yapılan seminerlerle de kendimizi daha çok geliştirmemiz mümkün. Tabi ki her zaman öğreneceğimiz çok şey var.

Son olarak söylemek istedikleriniz nelerdir?

Biz Coco Pet Spa ailesi olarak tüm ırktan tüm hayvanları çok seviyoruz, onlara en iyi hizmeti vermek istiyoruz. ‘’Temiz köpek mutlu köpektir’’ diyerek onların mutluluğu için elimizden gelenin en iyisini yapmaya gayret ediyoruz.

Yazar hakkında

Pet Haber

Bir yorum yap