23 Eylül 2017
Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa / Son Haberler / Çorum’da sokak hayvanları kışı klimalı konteyner evlerde geçirecek

Çorum’da sokak hayvanları kışı klimalı konteyner evlerde geçirecek

ÇORUM Çorum’da sokak hayvanları kışı klimalı konteyner evlerde geçirecekÇORUM Belediyesi tarafından sokak hayvanlarının kış mevsimini  daha iyi ortamda geçirebilmeleri için klimalı 27 konteyner evler kuruldu.
Çorum Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Sahipsiz Hayvanlar Geçici Bakımevi’nde kurulan klimalı 27 konteyner evde sokak hayvanlarının bakımları gerçekleştirilecek. Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan, hayvan dostu belediye olduklarını belirterek şöylededi:
“Çorum’un kış ayları çok sert geçmektedir. Sokakta yaşayan hayvanların aç kalmaması ve üşümemeleri için geçen yıl böyle bir çalışma başlattık. Bu sene de aynı şekilde sokak hayvanlarının bakım ve korunmalarını sağlamış olacağız. Bazılarının tıbbi yardıma ihtiyacı olabiliyor. Burada veteriner arkadaşlarımız devreye girerek kendilerine her türlü tıbbi müdahaleyi anında yapabilecekler. Beslenmeleri sağlanıp klimalı bu barınaklarda kış ayını geçirecekler.”

DHA

Scroll To Top
Önceki yazıyı okuyun:
4 yavru köpek
”Kaçak hayvanların bağışıklık sistemi çöküyor”

EDİRNE’de Kapıkule Sınır Kapısı’ndan yasadışı yollarla Türkiye’ye sokulmak istenirken bir otomobilde yakalanan ve işlemlerinin ardından satışa çıkarılan 5 yavru köpekten...

Kapat