Son Haberler

En Büyük Pet Fuarı 27-28-29-30 Nisan 2017’de Ankara’da

Yazan Pet Haber

petzoo ankara görselUlusal Fuarcılık tarafından İstanbul’da gerçekleştirilen Uluslararası Evcil Hayvan Ürün Malzeme ve Tedarikçileri Fuarı bu yıl ankara’da sektör temsilcileri ve evcil hayvan sahipleri- ni buluşturacak.

Son yıllarda hızla gelişen evcil hayvan sektörünün daha da gelişmesini amaçlayan ve bu yıl ilk kez Ankara’da gerçekleşecek olan Petzoo Ankara 27-28-29-30 Nisan 2017 tarihlerinde ANFA Altınpark’ta evcil hayvan gıdaları, ürünleri ve malzeme tedarikçilerini bir araya getirecek.

2017’dE TOPLAM 2 EVCiL HAYVANN MALZEME ve TEDARiKÇİLERİ FUARI

Ulusal Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Selçuk Çetin, Türkiye’nin yükselen sektörü olan evcil hayvan sektörünün Türkiye’deki tek uluslararası pet fuarı olan Petzoo Türkiye’yi 5 yıldır İstanbul’da gerçekleştirdiklerini belirtti. Bu yıl Ankara’da yapılacak olan Petzoo Ankara Fuarı ile birlikte 2017’de toplam 2 evcil hayvan malzeme ve tedarikçileri fuarı gerçekleştireceklerini vurgulayan Çetin, önümüzdeki yıllarda fuar sayısını arttırarak başta Akdeniz, Karadeniz ve Ege bölgelerinde de evcil hayvan fuarları gerçekleştirmeyi planladıklarını söyledi.

MACARİSTAN ve ÇEK CUMHURİYETİ’NDEN DE KATILIM VAR

Çetin açıklamalarına şu şekilde devam etti: “Dünyada çok büyük bir sektör haline gelen evcil hayvan ürünleri sektörü ülkemizde de hızla gelişmekte, yerli ve yabancı firmalar pazara dâhil olmaktadır. Türkiye’nin en büyük evcil hayvan ürünleri fuarı Petzoo’da, birçok evcil hayvan gösterileri, güzellik yarışmaları, firma tanıtımları ile sektörün tüketicileri buluşuyor. Şu anakadar Macaristan ve Çek Cumhuriyeti menşeili firmaların stant kayıtlarını yaptırdığı Petzoo Ankara, yabancı ülkelerden çok sayıda firma tarafından talep görüyor. Bu yıl Ankara’da ilk kez yapılacak olan Petzoo Ankara’nın uluslararası fuarlar içinde yer almamasına rağmen uluslararası arenada çokça ilgi ve talep görmesi memnuniyet vericidir.”

Toplamda 5800 m2 kapalı alanda gerçekleşecek olan Petzoo Ankara Fuarı’nda; Ana Salon’da 3000 m2 ticari alan’a yer verildi. Etkinlik Salonu’nda ise evcil dünyasının önde gelen federasyon, dernek ve toplulukları 4 gün boyunca gösteri yapacaklar. 2800 m2 gibi büyük bir alan ayrılan etkinlik katında; 2 Ulusal Köpek Irkları Yarışması, 2 Uluslararası Kedi Irkları Yarışması, seminerler, eğitimler, tanıtımlar, çeşitli evcil hayvan cinslerine ait 17 evcil hayvan derneğinin gösterileri gerçekleştirilecek. Ayrıca Keçiören Hayvan parkına ait stand da midilli, Ankara keçisi, yavru deve, sıpa, Angora tavşanı, kümes hayvanları, tavus kuşu ve daha birçok evcil ve çiftlik hayvanı ziyaretçilerle buluşacak.

PETZOO ANKARA KOSGEB DESTEĞi KAPSAMINDA

Petzoo Ankara 2017 kapsamında fuar katılımcılarına KOSGEB tarafından da destek sağlanıyor.

4 gün süresince 20.000 ziyaretçiye ulaşması beklenen Petzoo Ankara T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’ndan da yapılması uygun fuar anlamında logo kullanım izni verilen fuarlar arasında yer alıyor.

Petzoo Ankara için 50 bin adet davetiye bastırılarak evcil mağazaları, dernekler, federasyonlar ve veteriner kliniklerine dağıtılmaya başlandı. Fuarı ziyaret etmek isteyen hayvan severler Petzoo Ankara ayrıntılı bilgi için www.petfuari.com adresini ziyaret edebilirler.

http://petfuari.com/

Yazar hakkında

Pet Haber

Bir yorum yap