22 Eylül 2017
Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa / Son Haberler / Erzurum’da kar altındalar ama altlıkları var! (Buna şükür!)

Erzurum’da kar altındalar ama altlıkları var! (Buna şükür!)

erzurum Erzurumda kar altındalar ama altlıkları var! (Buna şükür!)Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin elverişsiz hava şartlarının hüküm sürdüğü bölgede sokak hayvanlarına yönelik oluşturduğu Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde kış mevsimiyle ilgili gerekli tüm tedbirleri aldığı bildirildi.

Haberin ayrıntıları şöyle;

Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı Veteriner İşleri Şube Müdürlüğü ekipleri, sokak hayvanlarına özel itina gösteriyor. Ekipler, sokakta kalan hayvanları, Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’ne götürerek koruma amaçlı tedavi ediyor.

Yüzlerce hayvanın misafir edildiği barınakta, hayvanların üşümemesi için özel altlıklar ve izolasyonlu kulübeler yapılırken kapalı alanlarda da çalışmalar gerçekleştirildi. Ekipler, sokaklardan topladığı sahipsiz hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’ne getirerek gerekli sağlık işlemlerinden geçirdikten sonra, sahipsiz hayvanlara çip ve küpe takarak kayıt altına alıyor. Her türlü aşısı ve bakımı yapılan hayvanlar, bu noktadan sonra sahiplenmek isteyen hayvan severlere ücretsiz olarak veriliyor.

Yetkililer, hayvanları sahiplenmek isteyen vatandaşların, Büyükşehir Belediyesi’nin ‘www.erzurum.bel.tr’den iletişime geçebileceklerini belirttiler.

Scroll To Top
Önceki yazıyı okuyun:
kırıkkale
Kırıkkale ‘soğuktayız ve zincirliyiz’ bakımevi

KIRIKKALE Belediyesi'nce 500 sokak hayvanının barındırıldığı hayvan barınağında hayvanların bakımlarının ve sağlık kontrollerinin günlük olarak yapıldığı bildirildi. Ancak fotoğrafta köpeklerin...

Kapat