Erzurum'da kar altındalar ama altlıkları var! (Buna şükür!) - Pet Haber Gazetesi
Son Haberler

Erzurum’da kar altındalar ama altlıkları var! (Buna şükür!)

Yazan Pet Haber

erzurumErzurum Büyükşehir Belediyesi’nin elverişsiz hava şartlarının hüküm sürdüğü bölgede sokak hayvanlarına yönelik oluşturduğu Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde kış mevsimiyle ilgili gerekli tüm tedbirleri aldığı bildirildi.

Haberin ayrıntıları şöyle;

Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı Veteriner İşleri Şube Müdürlüğü ekipleri, sokak hayvanlarına özel itina gösteriyor. Ekipler, sokakta kalan hayvanları, Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’ne götürerek koruma amaçlı tedavi ediyor.

Yüzlerce hayvanın misafir edildiği barınakta, hayvanların üşümemesi için özel altlıklar ve izolasyonlu kulübeler yapılırken kapalı alanlarda da çalışmalar gerçekleştirildi. Ekipler, sokaklardan topladığı sahipsiz hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’ne getirerek gerekli sağlık işlemlerinden geçirdikten sonra, sahipsiz hayvanlara çip ve küpe takarak kayıt altına alıyor. Her türlü aşısı ve bakımı yapılan hayvanlar, bu noktadan sonra sahiplenmek isteyen hayvan severlere ücretsiz olarak veriliyor.

Yetkililer, hayvanları sahiplenmek isteyen vatandaşların, Büyükşehir Belediyesi’nin ‘www.erzurum.bel.tr’den iletişime geçebileceklerini belirttiler.

Yazar hakkında

Pet Haber

Bir yorum yap