Dernek Ve Odalar Son Haberler Üretim Çiftlikleri

Evcil Der Başkanı Çetin: ”Nesrin Hanım’ın tecrübelerinden faydalanmak isteriz”

Yazan Pet Haber
Selçuk-Nesrin copy

Evcil Der Başkanı Selçuk Çetin ise Çıtırık ile istediği zaman bir araya geleceklerini ve kendilerinin tecrübelerinden faydalanmak istediklerini açıkladı.

Funda Bayrı Ersoy’un Facebook hesabından paylaştığı; Foça’daki Tanya Evcil Hayvan Çiftliği’nde Erdinç Kıvılcım’a ait olan köpeğin başka köpekler tarafından ısırılma sonucu ölmesi tepkilere yol açtı.

Haykonfed Genel Başkanı Nesrin Çıtırık’ın da facebook hesabından yaptığı yorumda, ”ÜRETİM ÇİFTİLİĞİNE gidip dehlizlerde gariban hayvanların nasıl üretildiğini gör EvcilDer görmeli. Uluslararası organizasyonlara değil gezegenler arası organizasyona da katılsalar, kanlı para kazanan üretim çiftlikleri ve petshoplar var olduğu sürece, petshop sahibi işadamları vicdanlı insanlar tarafından hep lanetlenecek!” dedi.

Evcil Der Başkanı Selçuk Çetin ise yaptığı açıklamada, Çıtırık ile istediği zaman bir araya geleceklerini ve kendilerinin tecrübelerinden faydalanmak istediklerini belirtti.

erdinç kıvılcım köpekFunda Bayrı Ersoy facebook hesabından yaptığı paylaşımda şu duyuruda bulundu: ”Köpeğini Foça’da Tanya Evcil Hayvan Çiftliğine misafir olarak emanet etti. Almaya gittiğinde köpeğinin diğer köpek tarafından ısırılarak yaralandığını ve öldüğünü öğrendi. Köpek Sahipli olup,aşı karnesi ve kayıtları olduğu için sahibi savcılığa suç duyurusunda bulundu.Aynı zamanda cins hayvanları üretip satmakla bilinen çiftliğin ruhsatı olup olmadığı bilinmiyor. Yüzlerce kez şikayet edilmesine rağmen nedeni bilinmez yetkililer üretim çiftliğinin kapatılmasını bir türlü yapamıyorlar..Savcılığın kararı doğrultusunda EgeFed Federasyonu olarak davaya müdahil olarak katılarak cins hayvan üretimine ve ölümlere dur diyeceğiz.”

Haykonfed  Genel Başkanı Nesrin Çıtırık üretim çiftliğinde öldürülen köpekle ilgili paylaşıma oldukça tepkili bir yanıt verdi:  ”Bu her yerde her zaman oluyor Sevgili Funda Bayrı Ersoyhanım. Sahibi mi dava açıyor? Bu davaya sıkı biçimde destek verelim. Daha doğrusu herkes destek versin. Çünkü, ORMAN SU İŞLERİNDEN hayır yok. Onlar üretim çiftliklerini EKMEK PARASI olarak görüyorlar ve belki de “bunlar çoğu mafya!!” diye çekiniyorlar. =====Ben şimdiye kadar bir ÜRETİM ÇİFTLİĞİNİ denetlemeye cesaret eden bir ORMAN SU İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ görmedim. Giden de zaten dışarıdan bakıp BURASI O KADAR DA ÇOK KÖTÜ değil deyip ayrılıyor. Kara mizah gibi gerçekler bunlar. ========Evcil Hayvan İşadamları Derneği kurmuşlar. GÜÇBİRLİĞİ yapacaklarmış. Önce RUHSATSIZ KATİL ÜRETİM ÇİFTLİKLERİNİ hizaya soksunlar. Sonra KANLI PARA KAZANAN PETSHOPLARI hizaya soksunlar. ======Ondan sonra İŞADAMI kimliğin hak etmiş olurlar. Nuray Tayız Hanımcım, bunu ve bütün petshop şikayetlerini, üretim çiftliği şikayetlerini “sektörel bütünlük” diye mücadele etmeyi hedef koymuş olan Selçuk Çetin beye bu yazılanları iletin. Oda olmak için ETİK ÇALIŞMAK gerek. =====Rastgele Eminönünde veya bir Anadolu şehrinde bir petshop a girsinler. KANLI PARANIN nasıl kazanıldığını görsünler. ======Ve sonra bir ÜRETİM ÇİFTİLİĞİNE gidip dehlizlerde gariban hayvanların nasıl üretildiğini gör EvcilDer görmeli. Uluslararası organizasyonlara değil gezegenler arası organizasyona da katılsalar, kanlı para kazanan üretim çiftlikleri ve petshoplar var olduğu sürece, petshop sahibi işadamları vicdanlı insanlar tarafından hep lanetlenecek. ====Bu da acı bir gerçek… Barış Şengün Haydar Özkan Derya Yücesan Leyla Gülerman CavEsin Ömür Macit Kanca Nihal Aydın

Erdinç Kıvılcım'a ait olan bu köpeğin Tanya Üretim Çiftliğinde öldürüldüğü belirtildi.

Erdinç Kıvılcım’a ait olan bu köpeğin Tanya Üretim Çiftliğinde öldürüldüğü belirtildi.

Yazar hakkında

Pet Haber

Bir yorum yap