Son Haberler

Evcil Hayvan Sahiplerinin En Çok Satın Aldığı Kedi Aksesuarları

Yazan Pet Haber

Eğer bir kedi sahiplenecekseniz,onun ihtiyacı olacak ürünlerin bir listesini yapmalı ve listenizde yer verdiğiniz ürünleri temin etmelisiniz. Kedinizin temel ihtiyaçlarını karşılayacak ürünlerin yanı sıra bakımı ve egzersizleri için de bazı pet shop malzemelerine ihtiyacınız olacak. Kedilerin beslenme ve tuvalet ihtiyaçları ile birlikte ev içerisinde dinlenirken gereksinim duyacağı bir kedi yatağı, kedi tırmalama tahtası, çeşitli kedi oyuncakları, bakım malzemeleri de listenizde yer almalıdır.

Eğer kedinizin dışarıda gezmesine izin verecekseniz, bu durumda ona almanız gereken ilk aksesuar bir kedi tasması olmalıdır. Bu sayede onun kaybolma riskini azaltmış olursunuz. Kedinizi bulan birinin tasmaya yazabileceğiniz bir iletişim numarasından size ulaşmasını da sağlayabilirsiniz.

Seyahat eden bir kişiyseniz ve seyahatlerinizde evcil hayvan kabul eden yerlere kedinizi de yanınızda götürmeyi planlıyorsanız, birlikte rahat bir yolculuk geçirmek adına bir kedi taşıma çantası edinmelisiniz. Ancak alacağınız seyahat çantası kedinizin boyutlarına uygun olmalı, kediniz çanta içinde rahatça hava alabilmeli ve hareket edebilmelidir.

Kediler patileriyle ve ağızlarıyla oyuncaklarla oynamaya bayılırlar. Bu nedenle kedi aksesuarları arasında kedi oyuncaklarının önemli bir yeri vardır. Kedinize alacağınız onlara özel üretilmiş yumuşak tüylü kedi oyuncakları, zıplayan bir top onun oldukça ilgisini çekecektir. Aldığınız oyuncaklarla onunla birlikte oynayabilir, bu sayede kedinizle kurduğunuz iletişimi de güçlendirebilirsiniz.

Yazar hakkında

Pet Haber

Bir yorum yap