23 Eylül 2017
Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa / Son Haberler / Evcil hayvanlarıyla ziyaret ettiler

Evcil hayvanlarıyla ziyaret ettiler

 Evcil hayvanlarıyla ziyaret ettiler

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu’nu ilçede yaşayan hayvanseverler, evcil hayvanları ile birlikte ziyaret etti. Kar-Gönül Çevreci ve Üretici Kadınlar Kooperatifi üyelerinden  oluşan hayvanseverler ayrıca,  Başkan Selvitopu’na sokak hayvanlarına verdiği destekten dolayı el yapımı plaket hediye etti.

Karabağlar ilçesinde yaşayan kadınların bir araya gelerek oluşturmayı amaçladıkları ve kooperatif olarak kurulma aşamasında olan Kar-Gönül Çevreci ve Üretici Kadınlar Kooperatifi’nin” üyeleri, Hayvanları Koruma Günü en etkinlikleri kapsamında Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu’nu makamında ziyaret etti.  Ziyaretin en ilginç yanı, hayvan severlerin evcil kedi ve köpeklerle gelmesi oldu. Başkan Selvitopu, tüm can dostlarını kucağına alarak sevdi.

karabağlar 620x338 Evcil hayvanlarıyla ziyaret ettilerSokak hayvanlarını sahiplenelim

Kendisi de duyarlı bir hayvan sever olan ve elinden geldiğince sokakta yaşayan kedi ve köpeklere eşiyle birlikte yardım eden Başkan Selvitopu, ziyarette yaptığı konuşmada ilçede ve İzmir’de yaşayan vatandaşların sokak hayvanlarını sahiplenmelerini istedi. Hayvan satın almak yerine sokak hayvanlarını sahiplendirmenin önemine değinen Selvitopu, Uzundere’de bulunan Veteriner İşleri Müdürlüğü’nde çok sayıda sokak hayvanının bulunduğu,  istenildiğinde sahiplendirmek için kendilerine müracaat edilebileceğini söyledi.

evcil hayvanlariyla ziyaret ettiler 620x344 Evcil hayvanlarıyla ziyaret ettilerBaşkan’a el yapımı plaket

Ziyaretin sonunda kadınlar Başkan Muhittin Selvitopu’na sokak hayvanlarına verdiği destekten dolayı teşekkür ettiler ve “Sizin sayenizde çok rahatız. Verdiğiniz destek için hayvan severler adına teşekkür ediyoruz.” diyerek el işlemeli plaket hediye ettiler.

Scroll To Top
Önceki yazıyı okuyun:
melez_civcivler
Yaban hayatına dönüş: Evcilleştirmenin tersi mi?

Evcil bir hayvanın yaban hayatına adaptasyonu sırasında etkili olan genlerin, evcilleştirmede rol alan genlerden farklı olduğu belirlendi. Evcil bir hayvan...

Kapat