24 Kasım 2017
Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa / Son Haberler / Evcil Kanatlılar Fuarı’nda 5 Bin Dolarlık Horoz İlgi Odağı Oldu

Evcil Kanatlılar Fuarı’nda 5 Bin Dolarlık Horoz İlgi Odağı Oldu

evcil kanatlilar fuari nda 5 bin dolarlik hor 8663615 o 620x348 Evcil Kanatlılar Fuarında 5 Bin Dolarlık Horoz İlgi Odağı OlduTekirdağ’ın Çorlu İlçesi’nde bu yıl ilki düzenlenen 10 bin kanatlı evcil hayvanın bulunduğu Evcil Kanatlılar Fuarı’nda 5 bin dolara satışa sunulan horoz ilgi odağı oldu.

Tekirdağ‘ın Çorlu İlçesi’nde bu yıl ilki düzenlenen Evcil Kanatlılar Fuarı’nda 5 bin dolara satışa sunulan horoz ilgi odağı oldu.

Çorlu Evcil Kanatlılar Derneği tarafından bu yıl 1’inci Çorlu Uluslararası Evcil Kanatlılar Fuarı düzenlendi. Fuarda konuşan Çorlu Evcil Kanatlılar Derneği Başkanı Aytaç Göçmen, fuara yurt içi ve yurt dışından yoğun bir katılımın olduğunu belirterek, “Bu yıl ilkini düzenlendiğimiz uluslararası fuarımıza yurt içi ve yurt dışından yoğun bir katılım oldu.

10 BİN KANATLI EVCİL HAYVAN

10 bin kanatlı evcil hayvan bulunuyor. Bunların içerisinde değişik ırklarda tavuk, kanarya ve horozlar bulunuyor. Katılımcıların aileleriyle gelmeleri bizlere daha da mutlu etmiş durumda bizlerin hedefinde de bu vardı” dedi.

 

FİYATI 5 BİN DOLAR

Fuarda en büyük ilgi ise 10 kilo ağırlığındaki Brahma cinsi horozlar oldu. Horozların ilgisinden büyük bir mutluluk yaşadığını belirten yetiştirici İlhan Aydaş, horoz ve tavuklara yoğun bir talep olduğunu ifade ederek, şunları söyledi:

“Bu yılın en gözdesi Brahmalara ilgi son derece yüksek. Şuan fiyatı 5 bin dolar. Yetiştiremiyoruz son derece talep var. Yumurta ve civciv sırası devam ediyor”

evcil kanatlilar fuari 2 620x348 Evcil Kanatlılar Fuarında 5 Bin Dolarlık Horoz İlgi Odağı Oldu

 

Scroll To Top
Önceki yazıyı okuyun:
sular vadisi
Sular Vadisi projesinde dev adım

Bursa’nın vizyon projelerinden biri olan ve ulusal ödüle sahip Sular Vadisi projesinde kamulaştırmaların büyük kısmı tamamlandı. Yıldırım'da devam eden kentsel...

Kapat