Son Haberler

Evcil Kanatlılar Fuarı’nda 5 Bin Dolarlık Horoz İlgi Odağı Oldu

Yazan Pet Haber

evcil-kanatlilar-fuari-nda-5-bin-dolarlik-hor-8663615_oTekirdağ’ın Çorlu İlçesi’nde bu yıl ilki düzenlenen 10 bin kanatlı evcil hayvanın bulunduğu Evcil Kanatlılar Fuarı’nda 5 bin dolara satışa sunulan horoz ilgi odağı oldu.

Tekirdağ‘ın Çorlu İlçesi’nde bu yıl ilki düzenlenen Evcil Kanatlılar Fuarı’nda 5 bin dolara satışa sunulan horoz ilgi odağı oldu.

Çorlu Evcil Kanatlılar Derneği tarafından bu yıl 1’inci Çorlu Uluslararası Evcil Kanatlılar Fuarı düzenlendi. Fuarda konuşan Çorlu Evcil Kanatlılar Derneği Başkanı Aytaç Göçmen, fuara yurt içi ve yurt dışından yoğun bir katılımın olduğunu belirterek, “Bu yıl ilkini düzenlendiğimiz uluslararası fuarımıza yurt içi ve yurt dışından yoğun bir katılım oldu.

10 BİN KANATLI EVCİL HAYVAN

10 bin kanatlı evcil hayvan bulunuyor. Bunların içerisinde değişik ırklarda tavuk, kanarya ve horozlar bulunuyor. Katılımcıların aileleriyle gelmeleri bizlere daha da mutlu etmiş durumda bizlerin hedefinde de bu vardı” dedi.

 

FİYATI 5 BİN DOLAR

Fuarda en büyük ilgi ise 10 kilo ağırlığındaki Brahma cinsi horozlar oldu. Horozların ilgisinden büyük bir mutluluk yaşadığını belirten yetiştirici İlhan Aydaş, horoz ve tavuklara yoğun bir talep olduğunu ifade ederek, şunları söyledi:

“Bu yılın en gözdesi Brahmalara ilgi son derece yüksek. Şuan fiyatı 5 bin dolar. Yetiştiremiyoruz son derece talep var. Yumurta ve civciv sırası devam ediyor”

evcil-kanatlilar-fuari-2

 

Yazar hakkında

Pet Haber

Bir yorum yap