18 Kasım 2017
Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa / Son Haberler / Hayvan Barınakları Mercek Altına alındı

Hayvan Barınakları Mercek Altına alındı

hay brn merck altnd Hayvan Barınakları Mercek Altına alındıYalova Orman ve Su İşleri Müdürlüğü ekipleri Yalova merkez, Çiftlikköy ve Altınova ilçelerinde bulunan hayvan barınaklarında denetimler gerçekleştirerek hayvanların yaşam şartlarını mercek altına aldı.

Yalova Orman ve Su İşleri Müdürlüğü ekipleri Yalova merkez, Çiftlikköy ve Altınova ilçelerinde bulunan hayvan barınaklarında denetimler gerçekleştirerek hayvanların yaşam şartlarını mercek altına aldı.
Rehabilite edilmek ya da tedavi amacıyla barınaklara getirilen sokak hayvanlarının doğaya salınana ya da sahiplendirilene kadar kaldıkları bu yerlerdeki şartları sürekli denetimden geçiriliyor. Denetimlerle yükümlü olan kurum olan Yalova Orman ve Su İşleri Müdürlüğü ekipleri Yalova merkezde, Altınova ve Öiftlikköy’de bulunan hayvan barınaklarını denetledi. Konuyla ilgili yapılan açıklamada ise şu bilgilere yer verildi,” İl Şube Müdürlüğümüz teknik personeli tarafından Yalova Belediyesi ve Çiftlikköy Belediyesinde bulunan Sokak Hayvanları Geçici Bakımevleri ile Altınova ilçesinde bulunan Postoperatif bakımevi denetlenmiştir. Yalova Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Bakımevinde yapılan denetimde 53 adet köpeğin ve 22 adet kedinin olduğu, alındıkları ortama bırakılan hayvan sayısının 86 adet, sahiplendirilen hayvan sayısının 108 adet, bakımevinin temiz ve hijyen tutulduğu, Çiftlikköy İlçesi Geçici Bakımevi denetiminde de mevcut köpek sayısının 24, kedi sayısının da 2 adet, alındıkları ortama bırakılan hayvan sayısı 116 adet, sahiplendirilen hayvan sayısının 15 adet olarak kayıtlarda belirlendiği yem ve sularının olduğu bakımevinin sağlıklı, hijyen olduğu, Altınova ilçesi postoperatif bakımevinin de 25 adet köpek olduğu, bakımevinin hijyenik ve sağlıklı olduğu İl Şube Müdürlüğümüz elemanlarınca görülmüştür. 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu kapsamında Geçici Bakımevi Denetimlerimize aralık vermeden devam edeceğiz”

Scroll To Top
Önceki yazıyı okuyun:
minopolis
Minopolis ile çocuklar evcil hayvanların dünyasına adım atıyor

Minopolis’in en yeni istasyonu ‘Evcil Hayvan Bakım Merkezi’ ile çocuklar evcil hayvanların dünyasına adım atıyor. İstasyonda evcil hayvanlara dair her...

Kapat