23 Eylül 2017
Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa / Son Haberler / Hayvan dostu Kepez

Hayvan dostu Kepez

kepez Hayvan dostu Kepez

KEPEZ Belediyesi Veterinerlik Servisi Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi, Kepez’de bulunan binlerce evcil ve sokak hayvanına hizmet veriyor.

Modern ekipmanları ile Süleyman Demirel Bulvarı üzerinde hizmet veren merkez, bölgede yaşayan sahipli ve sahipsiz çok sayıda hayvana kucak açıyor. Sokak hayvanları gerekli tüm tedavileri ve sağlık kontrolleri yapıldıktan sonra sahiplendiriliyor. Bölgede yaşayan sahipli ve sahipsiz yüzlerce hayvanın tanı, teşhis ve tedavisi, müdürlük bünyesinde çalışan bir veteriner hekim, bir servis sorumlusu, 2 hayvan bakım ve kafes temizlik görevlisi, 4 koruma ve yakalama personeli ile servis sorumlusu ve kalemi ile birlikte 10 kişilik ekip tarafından gerçekleştiriliyor. Hafta içi mesai saatlerinde hizmet veren veteriner servisinde her ay yüzlerce hayvan tedavi ve rehabilite ediliyor. Sokak hayvanlarının bakımı yapılırken, müdürlükte ayrıca Kepez bölgesinde yaşayan kimliği bulunan evcil hayvanlarının muayene ve aşıları ücretsiz yapılıyor.

MİNİK DOSTLARA SICAK BİR YUVA

Merkeze getirilen hayvanlar tüm tedavi ve kontrolleri yapıldıktan sonra isteyen hayvan severler tarafından sahipleniliyor. Sahiplenilecek hayvan için kimlik çıkarma işlemi tamamlandıktan sonra, evde bakılan hayvanın rutin aşılama, kısırlaştırma ve muayene işlemleri ücretsiz yapılıyor. Hayvan sahiplenmeyi teşvik eden uygulamada sahiplenen kişi hiçbir ücret ödemeden gerekli tüm sağlık işlemlerini yaptırabiliyor.

DHA

Scroll To Top
Önceki yazıyı okuyun:
IMG_1820
“Pet Sektöründe geçmiş yıllara göre yerli üretim daha fazla”

“Geçmiş yıllara göre yerli üretim daha fazla” İstanbul Büyükşehir Belediyesi Veteriner Hizmetleri Müdürü Mehmet Nuri Coşkun, şu an evcil hayvan...

Kapat