Son Haberler

Hayvan Sevgisi Çocukluktan Başlar

Yazan Pet Haber

hayvan sevgisi semineri

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bayraklı Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, çocuklarda hayvan sevgisi oluşturmak amacıyla Süleyman Eczacıbaşı İlköğretim Okulu’nda seminer gerçekleştirdi.
Süleyman Eczacıbaşı İlköğretim Okulu’nda çocuklara hayvan sevgisini aşılamak amacıyla Bayraklı Belediyesi Veteriner Hekimi Esra Şair, seminer verdi. Öğrencilere hayvan hakları konusunda bilgiler veren, hayvan sevgisi ve dostluğu hakkında çarpıcı hikayeler anlatan Şair, can dostların yemek, su ve sevgi dışında hiçbir beklentilerinin olmadığını dile getirdi. Veteriner Hekimi Şair, pet shoplarda satılan hayvanlar yerine sokaklarda ve hayvan barınaklarında sahiplenmeyi bekleyen hayvanların olduğunu belirtti. Çocuklar, kendilerine anlatılanları dikkatli bir şekilde dinledi.
“HAYVANLARI SEVMEYEN İNSANLARI SEVMEZ”
İnsanların küçük yaşlardan itibaren hayvan sevgisi ile tanışması gerektiğine dikkat çeken Bayraklı Belediye Başkanı HASAN Karabağ, “Hayvan sevgisini aşılamak ve çocuklarımızı bilinçlendirmek için arkadaşlarımız okul okul gezerek seminer veriyor. Her zaman söylüyorum. ‘Hayvanları sevmeyen insanları sevemez.’ Belediye olarak can dostlarımıza gereken önemi gösteriyoruz. Farklı noktalarda mama ve su kapları yerleştirdik. Bünyemizde kısırlaştırma işlemi yapıyoruz” dedi.

İHA

Yazar hakkında

Pet Haber

Bir yorum yap