22 Eylül 2017
Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa / Son Haberler / Hayvanların Gözüne Tutkal Sürdüler

Hayvanların Gözüne Tutkal Sürdüler

Mersin’in Tarsus İlçesi’nde yaşayan 2 Suriyeli, evcil güvercinlerin gözlerini tutkal sürerek, kerkenez kuşlarının gözlerini de dikerek kurdukları tuzakla, şahin ve saka kuşu avlarken yakalandı.
Hayvanlarin Gozune Tutkal Surduler tut 610 x 310 Hayvanların Gözüne Tutkal SürdülerKaçak avcılar, kuşların gözlerine tutkal sürmüş
İlçeye bağlı Sağlıklı Mahallesi kırsalında şahin avcılığı ihbarı alan Tarsus Avcılar Kulübü Başkanı, Fahri Av Müfettişi Tufan Dokucu ve Tarsus İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, Suriye uyruklu 2 kişiyi suç üstü yakaladığında acımasızca uygulanan yöntem karşısında şaşkınlığa uğradı. Başkan Dokucu, bunun kabul edilemez olduğunu söyledi. Fahri Av Müfettişi Tufan Dokucu, daha önce bu tip bir tuzakla avlanan avcı görmediğini belirterek, “Şahsım olarak  ben bu kadar acımasız, vicdansızca bir düzenek görmedim, duymadım. Bu düzenekte kullanılan yöntem, evcil güvercinin gözleri tutkal sürülerek kapatılıyor. Kalın tellerle gövdesine tutturulan ve etrafına gelecek kuşun takılacağı bir düzenek bağlanılıyor. Aynı düzenekten doğangiller familyasından olan kerkenez kuşuna da yapılıyor. Fakat kerkenez kuşunda vicdanları sızlatacak bir şekilde göz kapağı dikimi yapıyorlar. Araziye aralarında 10-15 metre mesafe olacak şekilde konuşlandırıp beklemeye başlıyorlar” dedi.
Gözleri dikilen ve tutkalla yapıştırılan kuşlar tedavilerinin yapılması için Tarsus Hayvanat Bahçesi’ne teslim edildi. Suriyeli 2 kişiye de 10 bin lira dolayında idari para cezası verilirken, kuşlar tedavilerinin tamamlanmasının ardından yeniden doğaya bırakılacak.
Scroll To Top
Önceki yazıyı okuyun:
antalya-da-kedi-katliami-7891454
Antalya’da kedi katliamı

Antalya'da 2 kedi bıçaklanıp 1 kedi yakılarak katledildi. Aynı yerde bir kaç gün önce de bir kedi tecavüz edilip bıçaklanması...

Kapat