23 Eylül 2017
Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa / Son Haberler / Her şey sevgiyle başlar: Soğuk günlerde sokak hayvanlarını unutmayalım!

Her şey sevgiyle başlar: Soğuk günlerde sokak hayvanlarını unutmayalım!

bukisonlariunutmayalim 1 620x343 Her şey sevgiyle başlar: Soğuk günlerde sokak hayvanlarını unutmayalım!Çetin kış şartları insanları olduğu kadar hayvanları da etkiliyor.
Soğuk kış günlerinde aç kalan başta serçe, kedi, köpek gibi sokak hayvanlarının yaşama mücadelesine siz de yardımcı olabilirsiniz. O minik canların yaşaması için sizin de yapacağınız çok küçük şeyler olduğunu unutmayın…

Sokağınıza su kabı yerleştirin

Kedi, köpek ve kuşların güzel havalarda içme suyu kaynağı olarak kullandığı küçük birikintiler kış aylarında donduğundan su bulmaları zorlaşır. Büyük bir pet şişeyi yarıya keserek iş görecek bir su kabı yapmış olursunuz. Kaba sıcak su koyarak daha uzun süre içilebilir halde kalmasını sağlayabilirsiniz.

Onları doyurun

Yine plastik büyükçe bir şişeyi ikiye keserek işlevsel yemek kapları yapabilirsiniz. Evdeki artan yemekleri çöpe atmaktansa ayrı bir poşette biriktirin ve sokağın çöp tenekesinden uzak ve arabaların park etmediği bir bölgesine yerleştirin.

Sözcü

Scroll To Top
Önceki yazıyı okuyun:
Ankara
Yaralı köpeğe ilk müdahale zabıtadan

ANKARA'nın Kahramankazan İlçesi'nde bir aracın çarpmasıyla yaralanan köpeğe ilk müdahaleyi belediye zabıta ekibi yaptı. Yaralı köpek daha sonra Sokak Hayvanları Bakım ve...

Kapat