24 Kasım 2017
Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa / Fuar Görseller / Interzoo 2016’da 22 Türk Firması

Interzoo 2016’da 22 Türk Firması

İNTERZOO 620x310 Interzoo 2016da 22 Türk FirmasıDünyanın önde gelen Uluslararası Ev Hayvanları Fuarı (Interzoo 2016) 26-29 Mayıs tarihleri arasında Almanya Nürnberg’te gerçekleşti. Interzoo 2016’ya 22’si Türkiye’den olmak üzere 60 ülkeden 1800 firma katıldı. Her iki yılda bir yapılan ve 100 ülkeden 40 bin uzman ziyaretçiyi ağırlayan fuarda, hayvan yemleri, tasmalar, akvaryumlar ve özel ambalajlar olmak üzere akla gelen her türlü imalat sergilendi.
Interzoo katılımcıları Pet Haber’e ve DHA’ya değerlendirmede bulundular.
anadolu pet Interzoo 2016da 22 Türk FirmasıANADOLU PET
Fuara katılan Anadolu Pet firması Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Üçüncü, 1980 yılından bu yana faaliyet gösterdiklerini, İtalya’da ürettikleri Lavital marka hayvan yemini pazarladıklarını belirtti. Üçüncü, Manisa’da bir fabrika satın aldıklarını anlatarak, ‘‘İhracata başlayarak, tüm Avrupa’ya kendimizi tanıtacağız’’ diye konuştu.

 

doggie Interzoo 2016da 22 Türk FirmasıDOGGİE
Bir diğer Türk firması olan Doggie Genel Müdürü Ömer Kocaman da, fuara Bolu-Gerede’den ikinci kez katıldıklarını söyleyerek, Türkiye içinde 1500 noktaya satış yaptıklarını belirtti. Ömer Kocaman, deri ağırlıklı tasma vs. gibi ürün üzerinde çalıştıklarını ve yurt dışından olumlu dönüşler aldıklarını belirtti.

 

interplastik Interzoo 2016da 22 Türk FirmasıİNTER PLASTİK AMBALAJ
Interzoo’ya katılan diğer bir Türk firması İnter Plastik idi. İnter Plastik Ambalaj sorumlusu Metin Konfidan da yurt içi ve yurt dışı için özel ambalajlar ürettiklerini ifade ederek, Avrupa ve Orta Doğu’ya ihracat yaptıklarını vurguladı. Konfidan, kedi ve köpek maması da ürettiklerini dile getirdi.

 

LİDER PET: ‘‘Uluslararası pazarda da büyümek için Interzoo’da yerimizi aldık’’
LİDER 620x453 Interzoo 2016da 22 Türk Firması”Özellikle 2014 yılından sonra yurt dışı satışlarını artıran firmamız, genişleyen marka havuzu ve geniş ürün segmentiyle de fuar sürecinde standımızı ziyaret eden ve dünyanın her köşesinden gelen pet sektörü profesyonellerince çok beğenilmiştir.

Fuar süresince hem mevcut yurt dışı satış yaptığımız müşterilerimizin, hem de yeni tanıştığımız müşterilerin firmamıza ve ürünlerimize gösterdiği ilgiden çok memnunuz. Bugün bazı Avrupa Birliği ülkeleri de dahil 20’den fazla ülkeye kendi markalı ürünlerini ihracat yapan firmamız, bu fuardan sonra da sadece Avrupa’daki değil Asyada’ki büyük fuarlara da katılarak ülkemizi gururla uluslararası pet pazarında temsil etmeye devam edecektir.’’

ORİJİN PET:
‘‘Kalite olarak çoğu ithal ürünleri gerimizde bırakmış olduk’’
ORİJİN 620x348 Interzoo 2016da 22 Türk Firması‘‘Interzoo 2016, Nature Plan markası ile katıldığımız ilk uluslararası fuardı. Türkiye’de oluşturduğumuz kaliteli ürün politikamız ve tecrübemiz ile kendi markamızı yurt dışı ile buluşturmak istedik. 2016 yılı bizim için doğru zamanlamaydı. Tüketiciyi yanıltmadan, paket üzerinde yazdıklarımızın arkasında duracağımız, gerçek meyve ve sebze kuruları ve en önemlisi toz bal ile yüksek kaliteli, kullanım amaçlarını ve hedeflerini gerçekleştirecek şekilde çalışan ürünler üretmeyi başardık. Bu ürünlerimizi sadece Türkiye ile sınırlandırmak istemedik. Çünkü artık kalite olarak çoğu ithal ürünleri gerimizde bırakmış olduk.

Fuarda çoğunluğu henüz piyasada olmayan yeni ürünlerle birlikte tamamı kendi üretimiz olan toplam 55 ürünümüz yer aldı.’’

PELAGOS:‘‘Firmamız adına çıkardığımız kazanım ileriye yönelik umut verici’’
pelagos 620x465 Interzoo 2016da 22 Türk Firması

‘‘Interzoo-2016 Fuarı bir önceki fuar dikkate alındığında ziyaretçi sayısının daha az olduğu bir fuar olarak gerçekleşti. Buna rağmen sektörün önemli firmalarının genel katılımı ve ziyaretçi portföyüne baktığımızda genel olarak iyi bir organizasyon oldu.

Firmamız fuara Goldwings Classic ve Premium Kuş Grubu, Jungle Kuş Grubu ve bunların yanında Felicia markamız ile kuru kedi ve köpek maması grubu ile katılmıştır. Lansman faaliyetini ilk defa Interzoo Fuarı’nda yapma fırsatı bulduğumuz Felicia Kedi Köpek Mama Grubu gerek ambalaj yapısı, gerek dizaynı gerekse de içeriği ile Avrupa ülkeleri başta olmak üzere en çok ilgiyi gören grubumuz oldu. Firmamız adına çıkardığımız kazanım, ilerleyen süreç ile ilgili umut vericidir.’’

PATİMAX:‘‘Yeni müşteri kazanımı adına oldukça başarılı bir fuar geçirdik’’
patimax 620x465 Interzoo 2016da 22 Türk Firması“İkinci defa katıldığımız İnterzoo 2016 Fuarı daha önceki yıllarda olduğu gibi yine oldukça verimliydi. Yeni müşteri kazanımı adına oldukça başarılı bir fuar geçirdik. Dünyanın her yerinden ziyaretçilerimiz oldu, çalışmakta olduğumuz müşterilerimiz ile bir araya gelme şansımız oldu. Tümü ile baktığımızda şirketimiz adına oldukça ciddi kazanımların olduğu bir fuar geçirdiğimizi söyleyebiliriz.“

Scroll To Top
Önceki yazıyı okuyun:
Profesyonel Birincilik Ödülü’nü İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü’nden Elif Sarpaşar ve Egemen Nardereli alırken, Profesyonel İkincilik Ödülü’nü Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü’nden Tolga Yaşar Yılmaz kazandı. Profesyonel Üçüncülük Ödülü’nü  Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi İç Mimarlık Bölümü’nden Tahsin Emre Eke ile Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü’nden Deniz Dalman paylaştı. Profesyonel Mansiyon Ödülü de İzmir Ekonomi Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Endüstriyel Tasarım Bölümü’nden Ezgi Yelekoğlu ile İzmir Ekonomi Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Endüstriyel Tasarım Bölümü’nden Altuğ Toprak arasında paylaşıldı.
212 Bin Lira Ödüllü Endüstriyel Tasarım Yarışması Sonuçlandı

Profesyonel Birincilik Ödülü’nü İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü’nden Elif Sarpaşar ve Egemen Nardereli alırken, Profesyonel İkincilik Ödülü’nü Orta...

Kapat