22 Eylül 2017
Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa / Son Haberler / İstanbul’da veremli kurban alarmı ekipleri harekete geçirdi

İstanbul’da veremli kurban alarmı ekipleri harekete geçirdi

 İstanbulda veremli kurban alarmı ekipleri harekete geçirdiİstanbul Başakşehir’de verem olduğu belirlenen kurbannlık hayvan, sağlık ekiplerini alarma geçirdi. Kurbanın eti dağıtılmadan imha edilirken, 4 hissedar belediyeyi şikayete hazırlanıyor.

Sabah gazetesinin haberine göre, İstanbul Başakşehir‘de Doktor Taylan G.’nin de aralarında olduğu 4 hissedar, Kurban Bayramı için İstanbul’daki bir çiftlikten büyükbaş hayvan satın aldı. Grup, hayvanı Başakşehir Belediyesi’nin tahsis ettiği kesim yerine getirdi.

İÇ ORGANLARINDA KİSTLER GÖRDÜ
Kesilen kurban parçalanırken, Taylan G. hayvanın iç organlarında anormal kistler gördü. Şüphelenen doktor, hayvanın ciğerlerini yakından incelediğinde verem teşhis etti.

CİDDİ sağlık RİSKİ
Hemen kasabın parçalama işlemini durduran Taylan G., hayvanın bulaşıcı hastalıklı olduğunu herkesin elini çekmesini istedi. Kesim yerine belediye görevlileri ve belediye veterineri çağrıldı. Veteriner, kurbanlığı inceledi ve veremi teşhis etti. Ardından da kurbana dokunan herkesin ellerini yıkaması ve kurbanın derhal gömülerek imha edilmesi gerektiğini söyledi.

‘BAŞKA HAYVANLARA BULAŞTIYSA…’
Yapılanın suç olduğunu ve suç duyurusunda bulunacaklarını belirten Demir, “Eğer verem başka hayvanlara bulaştıysa ve bu hastalıklı etler dağıtıldıysa çok ciddi bir sağlık tehdidi var demektir” şeklinde konuştu.

Scroll To Top
Önceki yazıyı okuyun:
biyokacakcilarin-gozdesi-hopa-engeregi-7654728
Hayvan ve bitki kaçakçılarına 5 yılda 3.5 milyon lira para cezası

Utah Üniversitesi Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Çağan Şekercioğlu, biyokaçakçılık faaliyetlerinin artması soncu sahada araştırma izni almakta zorlandıklarını belirtti....

Kapat