Son Haberler

Kedilerinize Uygulamamanız Gereken Davranışlar

Written by Pet Haber

Tıpkı insanlar gibi hayvanlarında sevmediği ve nefret ettiği bazı davranışlar vardır. Özellikle kedilerle evimizi ve hayatımızı paylaşırken onlara koyduğumuz bazı kurallar onlar için büyük nefret uyandırabilir. İşte sizin için kedilerin nefret ettiği insan davranışlarını araştırdık.

Kediler sudan hoşlanmaz

Kediler sudan nefret eder ve bu durumdan hiç hoşlanmazlar. Özellikle kedilerinizi yıkamaya kalkarsınız, bu kedinizin nefretini kazanmanıza sebep olabilir.

Kedinizi bebek gibi tutmaktan vazgeçmelisiniz

Birçok kedi bu şekilde sevildiğinde agresif bir tavır sergiler. Özellikle karınlarını açıkta bırakarak, sırt üstü yattığında onları bebek gibi tutmanız, kedilerin savunmasız hissetmesine neden olur.

Tırnaklarının kesilmesinden hoşlanmazlar

Kedinize zaman içinde uyguladığınız kurallar arasında tırnak kesme durumu da yer alır. Kediniz bu durumdan nefret etse de bunu kabullendiğini size belli eder.den olur.

Kediler yolculuktan nefret eder

Kediniz araba ile seyahat etmekten nefret eder. Eğer böyle bir kedi ile karşılaşırsanız bu durum istisna sayılabilir.

Mama ve suyun yan yana olmasından nefret ederler 

Mamalarının ve sularının yan yana olması kedilerin doğasına aykırı bir durumdur ve bu onları çok rahatsız eder..

Kalabalık ortamlardan asla hoşlanmazlar

Kediler kalabalık ortamlardan asla hoşlanmazlar ve tercih etmezler. Ancak böyle bir ortamda büyümüşse, görmemezlikten gelmeye alışabilir.

Sert sevilmekten hoşlanmazlar

Kediler sert sevilmekten nefret ederler. Onlar oyuncu, avcı ve hareketli olabilirler ama iş sevilmeye geldiğinde, her zaman nazik ve yumuşak dokunuşlardan hoşlanırlar.

Kediler temizlik malzemesinden ve temizlikten nefret ederler

Evde kokulu temizlik malzemesi kullanılması, oda spreyleri ve parfümler, kedilerin nefret sınırını zorlayan son şeylerden biridir.
Koku alma duyuları 20 kat fazla olduğu için bu konuda çok hassaslardır. geldiğinde, her zaman nazik ve yumuşak dokunuşlardan hoşlanırlar.

İlgisiz ve yalnız kaldıklarında hayata küsebilirler

Kediler yalnızlık ve ilgisizlik sonucu mutsuz olur ve size küsebilirler.
Tüm canlılarda olduğu gibi onlarda severek ve sevilerek yaşamak isterler. İlgisizlik ve yalnızlık belki de en korktukları ve nefret ettikleri şeydir.

About the author

Pet Haber

Leave a Comment