23 Eylül 2017
Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa / Son Haberler / Kırıkkale ‘soğuktayız ve zincirliyiz’ bakımevi

Kırıkkale ‘soğuktayız ve zincirliyiz’ bakımevi

kırıkkale Kırıkkale soğuktayız ve zincirliyiz bakımeviKIRIKKALE Belediyesi’nce 500 sokak hayvanının barındırıldığı hayvan barınağında hayvanların bakımlarının ve sağlık kontrollerinin günlük olarak yapıldığı bildirildi. Ancak fotoğrafta köpeklerin soğukta ve zincirli oldukları açıkça anlaşılıyor!

Haberin ayrıntıları şöyle; 

Kırıkkale Keskin Karayolu üzerinde bulunan ve 23 bin 700 metrekare alan üzerinde kurulan hayvan barınağında yaşayan sokak hayvanlarına günlük 150 kilo hayvan maması verilerek ayrı kulübelerde bakımları yapılıyor.

Kırıkkale’nin gözde parklarından Şehitler Parkı’nda bulunan kanatlı hayvanlar için de kışlık bakım evleri yapılarak, kanatlı hayvanların kışı rahat ortamda geçirmeleri sağlandı.

Her gün ziyarete açılan hayvan barınağında 18 yaşını doldurmuş dileyen her vatandaşın hayvan sahiplenebildiği belirtildi. Hayvan barınağında ayrıca sokakta gezdirilmesi yasak olan, insanlara zarar veren köpek cinslerinin de bakımları yapılıyor.

DHA / Hürriyet

Scroll To Top
Önceki yazıyı okuyun:
Laika 
Dünyanın yörüngesine ilk kez 1957 yılında bir canlı gönderildi.
Uzaya yollanan hayvanlar

Tarihte deney amaçlı birçok hayvan uzaya gönderildi. İşte uzaya yollanan ve kimisinin dakikalar içinde öldüğü uzay hayvanları... http://www.hurriyet.com.tr/galeri-40261541?p=1 Laika Dünyanın...

Kapat