23 Eylül 2017
Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa / Son Haberler / Konyaaltı Belediyesi Kış Uygulamasına Geçti

Konyaaltı Belediyesi Kış Uygulamasına Geçti

KONYAALTI Belediyesi Sokak Hayvanları Sağlık ve Rehabilitasyon Merkezi kış uygulamasına geçti. Barınakta yaşayan sokak hayvanları, elektrikli ısıtıcılar ve altlarına serilen halılarla soğuktan korunuyor.
konyaaltı Konyaaltı Belediyesi Kış Uygulamasına GeçtiKonyaaltı Belediyesi Sokak Hayvanları Sağlık ve Rehabilitasyon Merkezi soğuyan havalara karşın bir dizi koruyucu tedbirler aldı. Barınağın nüfusuna dahil edilen her sokak hayvanı ilk olarak sağlık kontrollerinden geçiriliyor. Kış aylarında daha sık rastlanan hastalıklara karşı hayvanlar aşılanıyor. Yapılan tahliller sonrasında ise kendilerine ayrılan özel ısıtıcılı odalarda sahiplendirme programı kapsamında misafir ediliyor.
Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Sokak Hayvanları Sağlık ve Rehabilitasyon Merkezi’nde barınan kedi ve köpekleri, soğuyan havalara tedbiren ısıtıcılı odalara aldıklarını söyledi. 16 derecenin altında otomatik çalışan ısıtıcılarla hayvanları soğuktan koruduklarını dile getiren Başkan Böcek, bununla birlikte yataklarını da halı ile örterek sıcak bir yuva sağladıklarını bildirdi. Sahiplendirme programı kapsamında barınakta misafir edilen hayvanların sağlık durumunun oldukça iyi olduğunu ifade eden Muhittin Böcek, Konyaaltı Belediyesi Sokak Hayvanları Sağlık ve Rehabilitasyon Merkezi’nin mesai saatleri içinde vatandaşların da ziyaretine açık olduğunu bildirdi.
Scroll To Top
Önceki yazıyı okuyun:
olen-annelerinin-basindan-ayrilmadilar-8142542
Ölen annelerinin başından ayrılmadılar

Amasya’da, telef olan annelerinin yanından bir an olsun ayrılmayan 3 köpek yavrusu, görenleri duygulandırdı. Gümüşhacıköy ilçesi Artıkabat Mahallesi’ndeki çöplükte, telef...

Kapat