Son Haberler

Köpek Ve 11 Yavrusuna Hayvansever Sahip Çıktı

Yazan Pet Haber

Giresun’un Eynesil ilçesinde sokak köpeği ile bir batında dünyaya getirdiği 11 yavrusu, bir hayvan sever tarafından koruma altına alındı.

Giresun’un Eynesil ilçesinde sokak köpeği ile bir batında dünyaya getirdiği 11 yavrusu bir hayvansever tarafından koruma altına alındı.

Almanya’da yaşayan ve tatil için memleketinde bulunan Adil Yılıkyılmaz, ilçe merkezinde bir ağacın altında bulduğu sokak köpeği ve yavrularının bakımını üstlendi.

Köpekler için bahçesine kulübe yaptıran Yılıkyılmaz, veteriner kontrolünden geçirilen köpeklerin ihtiyaçlarını yeğeninin de yardımıyla karşılıyor.

Yılıkyılmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, köpeğin yaklaşık iki hafta önce 12 yavru dünyaya getirdiğini ancak birinin kaybolduğunu söyledi.

Köpeğe ve diğer 11 yavrusuna zarar gelmemesi için koruma altına aldıklarını belirten Yılıkyılmaz, “Onların hayata tutunması için elimizden geleni yapıyoruz.” dedi.

Yılıkyılmaz, bir süre sonra Almanya’ya döneceğini anlatarak, bu nedenle köpekleri sahiplendirmeye çalıştığını, bunu yapamadığı takdirde ise barınağa bırakacağını kaydetti.

Yazar hakkında

Pet Haber

Bir yorum yap