18 Kasım 2017
Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa / Son Haberler / Kültür ve Muz Festivalinde Hayvan Ambulansı da Tanıtıldı

Kültür ve Muz Festivalinde Hayvan Ambulansı da Tanıtıldı

Ülkemizdeki Terör Olayları nedeniyle sahne etkinlikleri iptal edilen Anamur 10. Uluslararası Kültür ve Muz Festivali sportif etkinlikleri 23-24 Temmuz 2016 günlerinde gerçekleşti.

anamur festvl Kültür ve Muz Festivalinde Hayvan Ambulansı da Tanıtıldı

Aile Dostlarımız Yarışıyor

Cumartesi Saat 18.30’da dragon parkı doğu girişinde gerçekleştirilen, hayvan sevgisini aşılamak için gerçekleştirilen Aile Dostlarımız Yarışıyor etkinliğinde çeşitli cinslerden 30’a yakın köpek, 15’e yakın kedi, 1 tavus kuşu ve 1 saamen keçisi veteriner hekimlerden oluşan jüri tarafından puanlama usulü ile değerlendirildi. Birbirinden güzel evcil hayvanlar yeteneklerini sergiledi. 7 ayrı altın ödülü verildi.
Yarışlarda yapılan açıklamada bunun bir yarış değil hayvan sevgisini aşılamaya yönelik bir etkinlik olduğu belirtildi.
Yarışlarda 2 Minik kedi yavrusu da sahiplendirildi. Komşu Mağazaları’nın sponsor olduğu Aile Dostlarımız Yarışıyor etkinliğine katılan tüm hayvan sahiplerine festival madalyası ve festival çantası armağan edildi.

hyv amb 2 620x348 Kültür ve Muz Festivalinde Hayvan Ambulansı da Tanıtıldı

Hayvan Ambulansı Tanıtıldı

Aile Dostlarımız Yarışıyor etkinliğinde Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe’nin talebi ile Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz tarafından Anamur’da kalıcı olmak üzere gönderilen Hayvan Ambulansı etkinlik alanında tanıtıldı. Hayvan severler Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’a ve Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe’ye teşekkürlerini sunarken. Başkan Türe hayvan sahiplerinin hayvan ambulansından Alo 153’ü arayarak ücretsiz faydalanabileceğini açıkladı.

Festivalde Sörf Yarışması, Yüzme Yarışması, Kano Yarışları, Resim Yarışması, Masa Tenisi Turnuvası, Anamur İçin Pedal Çevirelim, Engelliler Dart Yarışması ve Plaj Voleybolu Turnuvası etkinlikleri gerçekleştirildi.

Scroll To Top
Önceki yazıyı okuyun:
minik pati
MinikPati.com muhtaç hayvanları sahiplendiriyor

Minikpati.com, 2006 yılının sonlarında, sadece gereksinimi olan sokak hayvanlarının yuva bulması amacı ile kurulmuş bir web sitesi. Minik Pati, kurulduğu...

Kapat