23 Eylül 2017
Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa / Son Haberler / Liseye kedi evi

Liseye kedi evi

Mersin’in merkez Toroslar İlçesi’ndeki Nihal Erdem Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne kedi evi kuruldu.

liseye ksdi evi Liseye kedi evi

Nihal Erdem Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Faruk Temel, Büyükşehir Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Şube Müdürü Mehmet Cücük ile iletişime geçerek okula kedi evi kurdurduklarını söyledi. Havaların soğumasıyla birlikte kedilerin kendisini koruyup, rahatlıkla beslenecek bir alan yarattıklarını belirten Müdür Temel, şöyle konuştu:
“Öğrencilerimizin dersi sadece sınıfta görmelerini istemedik. Hayvan sevgisi de bir ders. Parkta gördüğüm kedi evlerine gençler yoğun ilgi gösteriyordu. Ben de öğrencilerime hayvan sevgisini 4 duvar arasında değil de okulumuzun bahçesinde vermek istedim.”

Okuldaki öğretmenlerin hayvansever olduğunu ve bu düşünceye destek verdiklerini belirten Temel, “Proje için Büyükşehir Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Şube Müdürü Mehmet Cücük’le görüştük. Kedi evi ile ilgili düşüncelerimizi söyledik, bizi kırmayıp okulumuzun bahçesine kedi evini kurdular” diye konuştu.

Öğrencilerinden de güzel tepki aldıklarını söyleyen Temel, kedi evinin açılışı Vali Özdemir Çakacak, İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca ve belediye başkanlarının katılımı ile yapacaklarını sözlerine ekledi.

Scroll To Top
Önceki yazıyı okuyun:
hayvan-haklari
‘Dağdan İnmiş’ Bir Yazar ve ‘Hayvan Hakları’ Kitabı

Çetin Nerse, Hayvan Hakları adlı kitabında insanlığın hayvanlarla olan kanlı tarihine eleştirel bir perspektiften hareketle ışık düşürürken, hayvan haklarının nasıl ve...

Kapat