23 Eylül 2017
Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa / Son Haberler / ”Mahallelilerin hayvanları da, yabani hayvanlar da susuz kalmayacak”

”Mahallelilerin hayvanları da, yabani hayvanlar da susuz kalmayacak”

Belediye, hayvanlar için göletler yapıyor.

gölet Mahallelilerin hayvanları da, yabani hayvanlar da susuz kalmayacak

KAYSERİ’nin Talas ilçe belediyesi, kırsaldaki ve mahallelerdeki hayvanların su ihtiyacı için göletler yapıyor. Göletler, büyükbaş ve küçükbaş sürü hayvanlarının yanı sıra doğadaki birçok yabani hayvanın su ihtiyacını da karşılayacak.

Talas Belediyesi Kepez, Yazyurdu ve Çömlekçi mahallelerinde hayvanlara içme suyu sağlamak amacıyla sulama göleti yaptı. Doğal dere yataklarının toprakla doldurularak bent şeklinde göletler yapıldığını söyleyen Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, “Doğada kaybolan suların depolanması ve daha sonra kullanılması açısından göletler büyük önem arz ediyor. Kaybolan suların depolanması ile su ihtiyacı olan mahallelerimizin tarımsal sulama ve hayvan içme suyu sıkıntısını çözmüş bulunmaktayız. Yaklaşık 9 göletimizin yapımı tamamlandı. Göletler sayesinde özellikle yaylalardaki sürü hayvanları ve yabani hayvanların su ihtiyacı giderilecek. Göletlerin bir kısmı tarımda sulama amacıyla da kullanılacak. Eriyen kar sularıyla dolan göletler, yaz boyu dolu olacak. Mahallelilerin hayvanları da yabani hayvanlar da uzun süre susuz kalmayacak. Yaptığımız bu çalışmayla birlikte hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımıza destek vererek ekonomilerine katkı sağlıyoruz” dedi.

KAYSERİ, (DHA) 

Scroll To Top
Önceki yazıyı okuyun:
nihat borca
Nihat Borça: ”Dükkan kirasını ödeyemiyorken fuarlara dünyanın parasını vererek marka olduk”

  Kedi kumunu Türkiye'de ilk defa paketleyerek satan 'Kumcu Amca' lakaplı Nihat Borça; Romanya - Silistre kasabasında doğmuş. Halen 84...

Kapat