23 Eylül 2017
Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa / Son Haberler / Manisa’da pet shop açmak isteyenlere eğitim

Manisa’da pet shop açmak isteyenlere eğitim

manisa Manisada pet shop açmak isteyenlere eğitimManisa Büyükşehir Belediyesi, pet-shop açmak isteyen kişilere yönelik eğitim ve bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı öncülüğünde, Orman ve Su İşleri Müdürlüğü ile birlikte Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü yetkilileri tarafından pet-shop açmak isteyen vatandaşlara yönelik eğitim düzenlendi. İl genelinde pet-shop açmak isteyen yaklaşık 30 vatandaşın katıldığı eğitimde konuşan Sağlık İşleri Dairesi Başkanı Faika Gözde Koç, ev ve süs hayvanı satan işyerlerinin standartlara uyması gerektiğini belirterek, “Kurum olarak etrafımızdaki bütün canlı hayatının korunması için çalışıyoruz. Bu anlamda sokak hayvanlarının sağlık taramalarını yapıyor, daha sonra ise sahiplenmek isteyen vatandaşlarımıza bu konuda yardımcı oluyoruz. Sadece sokak hayvanları için değil, bütün canlılar için son derece duyarlı bir şekilde hareket etmek ve yaşama haklarına saygı duymak zorundayız. Bu anlamda ev ve süs hayvanı satan işyerlerinin de belli standartlara uyması gerekiyor. Pet-shop açmak isteyen kişilerin hayvan ekolojisi, hayvan davranışı, hayvan bakımı ve beslenmesi, ev ve süs hayvanlarının korunması gibi birçok konuda alacakları bu eğitimin önemli olduğunu düşünüyorum” dedi. 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu kapsamında gerçekleştirilen eğitim sonunda katılımcılara sertifika verildi.

Nermin UÇTU / MANİSA, (DHA)

Scroll To Top
Önceki yazıyı okuyun:
sokak hyvnl için tplndlr
Sokak hayvanları için toplandılar

OSMANİYE Korkut Ata Üniversitesi (OKÜ) Öğrenci Kulüpleri, sokak hayvanlarını korumak için toplantı düzenledi. Toplantıya öğrenci temsilcilerinin yanı sıra Osmaniye Belediyesi, Hayvan...

Kapat