Son Haberler

Mersin’de 40 noktaya daha kedi evi yerleştiriliyor

Yazan Pet Haber

mersin-de-40-noktaya-daha-kedi-siginma-evi-8611669_x_oMersin Büyükşehir Belediyesi, Kedi Sığınma Evi Projesi kapsamında 40 noktaya korunaklı yuvalar yerleştiriyor.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Kedi Sığınma Evi Projesi kapsamında 40 noktaya korunaklı yuvalar yerleştiriyor.

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından daha önce 17 noktaya yerleştirilen korunaklı yuvalara ek olarak Mersin’in 11 ilçesinde 40 ayrı noktaya daha kedi sığınma evi monte ediliyor. 40 kedi sığınma Evinden 16’sının yapımı tamamlandı, 24’ünün ise montaj çalışmaları sürüyor. Proje kapsamında kedi sığınma evi, Mezitli’de 11, Toroslar’da 6,Akdeniz’de 5, Yenişehir’de 4, Anamur’da 3, Erdemli’de 3, Tarsus’ta 3, Silifke’de 2,Çamlıyayla’da 1, Bozyazı’da 1 ve Gülnar’da 1 noktaya yerleştiriliyor. Sahipsiz kedileri yazın bunaltıcı sıcağından, kışın ise zor hava koşullarından korumak amacıyla faaliyete geçirilen kedi sığınma evlerine günlük olarak mama ve su bırakılırken, yuvaların temizlikleri de Büyükşehir Belediyesi tarafından her gün yapılıyor. Öte yandan Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından kedi sığınma evlerindeki hasta kedilerin tedavileri de yapılıyor. Aşı, tedavi, bakım, rehabilite ve kısırlaştırma işlemleri yapılan kediler, kedi sığınma evlerine bırakılıyor.

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından sokak kedilerinin daha iyi şartlarda yaşaması ve olumsuz koşullardan korunması amacıyla yapılan kedi sığınma evleri vatandaşlardan da gelen talepler doğrultusunda ileri ki dönemlerde Mersin’in farklı noktalarına yerleştirilmeye devam edecek. Büyükşehir Belediyesi aynı zamanda köpeklerin beslenip, barınabilecekleri platformların yer aldığı 4 noktaya da köpek beslenme odakları yapıyor. Bozyazı, Mezitli,Toroslar ve Akdeniz ilçelerinde yapımına başlanan köpek beslenme odakları ile köpekler de olumsuz hava koşullarından korunarak, beslenme odaklarından günlük olarak mama ve su ihtiyaçlarını karşılayabilecek. – MERSİN

 

Yazar hakkında

Pet Haber

Bir yorum yap