24 Kasım 2017
Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa / Son Haberler / Mersin’de sıcaklar hayvanları da etkiliyor

Mersin’de sıcaklar hayvanları da etkiliyor

sıcaklar inekler Mersinde sıcaklar hayvanları da etkiliyorHava sıcaklığının nem oranıyla birlikte 40 dereceyi bulduğu Mersin’in Silifke ilçesinde sıcaklar, insanları olduğu kadar hayvanları da olumsuz etkiliyor.
Atakent Mahallesi’nde sıcaktan bunalan inekler, su tahliye kanalına girerek serinlemeye çalışıyor. Sabah saatlerinde merada otlayan inekler, zaman zaman sıcaklardan bunaldığı için serinlemek için çareyi meranın içerisinde bulunan su kanalına girerek arıyor.
Veteriner Lokman Eren, ülke genelinde seyreden aşırı hava sıcaklıklarına karşı hayvanlar için de önlem alınması gerektiğini kaydetti.
Güneşin dik geldiği öğle saatlerinde insanlar gibi hayvanların da dışarıya çıkarılmaması gerektiğini ifade eden Veteriner Eren, alınacak basit önlemlerle de hayvanların sıcaklara karşı korunabileceğini belirtti.
Birçok hayvanın uzun süre aç olarak yaşayabildiğini, ancak susuz kalamayacağını vurgulayan Eren, hayvanların önünde günün 24 saati mutlaka su bulundurulması gerektiğini söyledi.
Özellikle evcil hayvan besleyen vatandaşların araçlarında hayvanlarını bırakmamaları gerektiğine dikkati çeken Eren, araç içerisinde bırakılan hayvanların sıcağa dayanıklılığının çok az olduğunu, bu nedenle bu uyarının dikkate alınması gerektiğini kaydetti.

Mersin – AA

Scroll To Top
Önceki yazıyı okuyun:
Eskişehir Tepebaşı Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Yusuf Selek, ''Keneyi kafasını koparmadan çıkarmaya kanaat getiremezseniz en yakın sağlık kuruluşuna acilen başvurmanız gerekir” dedi.
”Keneyi çivi söker gibi çıkarmanız gerekir”

Eskişehir Tepebaşı Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Yusuf Selek, havaların ısınmasıyla Kırım-Kongo Karamalı Ateşi (KKKA) hastalığının taşıyıcısı ve bulaştırıcısı olan kenelere karşı...

Kapat