Son Haberler

Minik Hayvanseverler Can Dostlarla Buluştu

Written by Pet Haber

Keçiören Belediyesi, “Bir Hayalim Var” projesi ile hayalleri veterinerlik olan ilköğretim öğrencilerini, çok sevdikleri köpeklerle buluşturdu.

Ömer Altıntaş ve Belinay Subaşı, Ovacık’taki Geçici Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret ederek köpekleri sevdi. Minik hayvanseverler, sokak hayvanlarına karşı duyarlı olunmasını istedi. AK Masa üzerinden başvuruların yapıldığı proje hakkında konuşan Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, “İnsanlarımızın içinde uhde kalan ve çeşitli imkânsızlıklar nedeniyle erteledikleri hayallerini gerçeğe dönüştürmek için başlattığımız bu proje ile vatandaşımızın gönlünü kazanmaya devam ediyoruz” dedi.
BAĞLUM’A YENİ BARINAK
Başkan Ak, Bağlum’da yapımı devam eden barınakla ilgili de şunları söyledi:
“3 bin 430 metrekare alan üzerine yaptığımız barınağın içerisinde yaklaşık 450 köpek için yazlık ve kışlık padok, 40 metrekare alanda yaklaşık 50 kedi kapasiteli kedi evi, karantina birimi, mama hazırlama ünitesi, sağlık hizmetleri, veteriner hekim odaları, ameliyathane, sahiplendirme alanı, idari ofisler yer alacak. Eylül sonu tamamlayıp hizmete açmayı planlıyoruz.”

About the author

Pet Haber

Leave a Comment