18 Kasım 2017
Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa / Son Haberler / Minopolis ile çocuklar evcil hayvanların dünyasına adım atıyor

Minopolis ile çocuklar evcil hayvanların dünyasına adım atıyor

 Minopolis ile çocuklar evcil hayvanların dünyasına adım atıyor

Minopolis’in en yeni istasyonu ‘Evcil Hayvan Bakım Merkezi’ ile çocuklar evcil hayvanların dünyasına adım atıyor. İstasyonda evcil hayvanlara dair her türlü bilgi, eğitici ve eğlenceli oyunlarla çocuklara veriliyor.

Marmara Forum’da yer alan Çocuk Şehri Minopolis, ‘Evcil Hayvan Bakım Merkezi’ ile çocukları evcil hayvanların dünyasını keşfetmeye çağırıyor. Çocuklar istasyonda veteriner hekimlik mesleğini öğrenirken aynı zamanda hayvan bakımı, hayvanlara davranış biçimi, hayvan sevgisi konularında da eğitiliyor. İstasyonun maskotu ise sevimli bir köpek. İstasyonda çeşitli dönemlerde uzmanlar eşliğinde ‘hayvanlar ve çocuklar’ başlıklı workshoplar da düzenlenecek.
Çocuklar Minopolis’te geleceğe hazırlanıyor.

Son yıllarda yapılan bilimsel araştırmalar evcil hayvanların çocukların zihinsel ve duygusal gelişiminde çok önemli olduğunun altını çiziyor. Dahası çocukların bağışıklık sisteminin güçlenmesinde, dünyamızı paylaştığımız bu sevimli canlıların ne kadar önemli olduğunu ortaya koyuyor. Her şey bir tarafa, hayvanlar bizim kadar bu dünyanın sahibi ve onların dünyasına gösterdiğimiz saygı insani olarak gelişmişliğimizin de göstergesi konumunda. İşte bu noktada çocuklara verilen hayvan sevgisi en önemli konu.

Çocuklar Minopolis’te geleceğe hazırlanıyor
Çocuk Şehri Minopolis, 2005 yılında Avusturya’nın başkenti Viyana’da kurulmuştur. İki yıl süren yoğun araştırma, geliştirme ve planlama aşamalarından sonra, seçkin psikologlar ve eğitimuzmanlarından oluşan bir takımın desteğiyle rol oynama kavramları ve temalı istasyonlardaki rol oynama aktiviteleri geliştirilmiştir. Türkiye uyarlaması ise İstanbul Arel Üniversitesiakademisyenleri ile yerel adaptasyon çalışmaları yapılarak şimdiki halini almıştır. Öğrenerek eğlenme temalı Avrupa’nın ilk çocuk şehri Minopolis’te 4-14 yaş grubu çocuklar, kendilerine uygun boyutlarda tasarlanmış meslek istasyonlarında rol oynama tekniği ile 100’den fazla mesleği deneyimliyor. Psikolog ve eğitimcilerin desteğiyle geliştirilen rol oynama modelleri, temalı istasyonlarda eğitim koçları yönetiminde çok gerçekçi yaşatılıyor.

Scroll To Top
Önceki yazıyı okuyun:
yurt-dısı-2
Alanya’dan Birçok Ülkeye Hayvan Dostlarımız Sahiplendiriliyor

Antalya'nın Alanya ilçesinde belediye hayvan barınağından bugüne kadar 700'ün üzerinde sahipsiz hayvan, başta Almanya olmak üzere birçok ülkede sahiplendirildi. İlçedeki...

Kapat