Muğla’da sokak hayvanları için ücretsiz ambulans hizmeti verilmeye başlandı

muğla ambulan

Muğla’da sokak hayvanları için ücretsiz ambulans hizmeti verilmeye başlandı. Vatandaşlar, Ortaca ile Dalaman’da yaralı ve sokağa terk edilen hayvanlar için ‘Alo 153’ü arayacak. Ambulans ile sokak hayvanlarının olası yaralanmalarına anında müdahale edilecek.

Tam donanımlı ambulansta müdahale edilecek hayvanlar, Hayvan Dostları Derneği (HAYDOS) Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde tedavi altına alınacak.
Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz, AA’ya yaptığı açıklamada, turizm bölgelerinde vatandaşların çocukları için hayvan alıp, tatil sonrasında sokağa bıraktıklarını belirtti. Evcil hayvanların sokağa adapte olmasının çok zor olduğuna işaret eden Şaşmaz, “Mecburen biz de bu olaya el atıyoruz. Şu an barınağımızda küçüklü büyüklü 800 hayvanımız var. HAYDOS Başkanımız Türkan Hanım ile elimizden geleni yapıyoruz.” dedi.
HAYDOS Başkanı Türkan Dağdelen de sokak hayvanları için bir ambulans olması için çok uğraştığını ifade etti. Bundan sonra yardıma muhtaç hayvanlara daha iyi hizmet vereceklerini söyleyen Dağdelen, “Gönül ister ki her ilçede, her belediyede bir ambulans bulunsun. Artık sokaklardaki hayvanlar, hayvanseverlerin veya yurtdışından gelen yabancıların sorunu olmasın.” diye konuştu.
Ücretsiz olan ambulans hizmeti için vatandaşların yaralı bir hayvan gördüklerinde “Alo 153″ü aramaları gerekiyor.

Bir yorum yap