Son Haberler

“Pet Sektöründe geçmiş yıllara göre yerli üretim daha fazla”

Yazan Pet Haber

IMG_1820“Geçmiş yıllara göre yerli üretim daha fazla”
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Veteriner Hizmetleri Müdürü Mehmet Nuri Coşkun, şu an evcil hayvan fuarının 5’incisinde olduklarını belirterek, “Fuar temsilcileri ile birlikte tüm hayvan dostlarını bu fuara bekliyoruz. Bizler de İstanbul Büyükşehir Belediyesi Veteriner Hizmetleri Müdürlüğü olarak buraya bir stant kurduk. Şuanda bu stantımızda bulunuyoruz. Bizim hayvanlarımıza yönelik hizmetlerimizin tamamından ve hayvanlarla ilgili ihbarda bulunabilmek için, arkamda ki panoda da görüldüğü üzere halkımızın 153’ü tuşlamaları yeterli. Halkımız 153’ü tuşladığı zaman gerek hizmetlerimizden istifade etme, gerekse bilgi alma konusunda bizlere ulaşabilir. Biraz önce fuar temsilcileri ile beraber fuarımızı dolaştık. Geçmiş yıllara göre yerli üretimin biraz daha artmış olduğunu gördük. Bu durum bizim için sevindirici. Hatta ithal edilen ürünlerin pek çoğunu ihraç etmeye başlamış sektör temsilcileri. Bu açıkçası bizi memnun etti” diye konuştu.
İstanbul İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür Yardımcısı Ahmet Yavuz Karaca, son yıllarda ülke insanının refah seviyesinin giderek artığını belirterek, “Refah seviyesi arttıkça insanların gereksinimleri de artıyor. Bu çerçevede evcil hayvan besleme oranı arttığından dolayı, bu tür fuarlarda özellikle bizlerde kendi müdürlüğümüz olarak, bilinçlendirici afişler, broşürler hazırlayarak, insanların evcil hayvanlarını basıl beslemeleri gerektiğini, evcil hayvan beslerken onları geçici bir heves olarak değil, besleyip sokağa atması değil devamlı beslemeleri taraftarıyız. Bununla ilgili çalışmalar yapıyoruz” şeklinde konuştu.
5’inci Pet İstanbul Evcil Hayvan Ürün Malzeme ve Aksesuar Tedarikçileri Fuarı, 22-25 Eylül tarihleri arasında ziyaretçilerini ağırlamaya devam edecek.

(İHA)

Yazar hakkında

Pet Haber

Bir yorum yap