Pet Shop Pet Shop Firmaları

Petshopunda Sokak Hayvanlarını Sahiplendiriyor

Written by Pet Haber

sokak-hayvanlarini-ucretsiz-sahiplendiriyor-8437115_x_o

Samsun’da üniversite mezunu bir genç kendine petshop açarak, 3 yılda binin üzerinde sokakta yaşayan kedi ve köpeği yuva sahibi yaptı.

Ankara Üniversitesi Elektrik Bölümü mezunu olan fakat hayvanları çok sevdiği için kendisine bir petshop açan, 28 yaşındaki Burak Şahinkaya, sokaklarda yaşayan kedi ve köpeklerinin bakım ve tedavilerini ayaptıktan sonra onlara kalabilecek bir yuva buluyor. 3 yılda binin üzerinde kedi ve köpeği sahiplendiren Şahinkaya, dükkanında sattığı ırk köpeklerinden kazandığı paranın da 3’te 1’ini sokak hayvanlarının bakımına bağışlıyor.

3 yıldır bu işi seve seve yaptığını belirten Burak Şahinkaya, “Ankara Üniversitesi Elektrik Bölümü mezunuyum. Sokak hayvanlarına yardımcı olmak için bu işe atıldım. Bununla beraberde binin üzerinde kedi ve köpeği ücretsiz olarak sahiplendirdik. Şu anda hepsi evlerde gayet güzel bakılıyor. Bakılmadığı takdirde de geri alıyoruz. Ayrıca ırk köpeklerinin satışını da yapıyoruz ve ırk köpeklerinden kazandığımız karın 3’te 1’ini sokak hayvanlarına bağışlıyoruz” dedi.

About the author

Pet Haber

1 Comment

  • Kusura bakmayinda bizzat samsunluyum tamamiyle reklamini yapmak icin oyun oynuyor. Cok kotu sartlarda hayvanlara bakip uzerlerinde para kazaniyor kac tane yavrucak hayatini kaybetti o kotu kosullarda sahiplendirme hikaye onlarida bakim malzeme alma karsiligi yapti hep lutfen biraz gercekciligini arastirin

Leave a Comment