22 Eylül 2017
Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa / Özel Röpörtajlar / ”PETZOO’da en büyük amacımız gönüllülere ulaşmak’’

”PETZOO’da en büyük amacımız gönüllülere ulaşmak’’

‘‘Hergün beslediğimiz hayvan sayısı 350-400 civarında.

PETZOO’da en büyük amacımız gönüllülere ulaşmak’’

gokturk 620x413 PETZOO’da en büyük amacımız gönüllülere ulaşmak’’

Nilgün Sayar, 5. Petzoo Fuarı’nda yerini alan Göktürk Hayvanseverler Derneği Kurucu Üyesi ve gönüllülerinden. 

Merkezi İstanbul’un Eyüp ilçesi Göktürk Mahallesi’nde olan derneğin Eyüp ormanlarındaki hayvanlara besleme ve tedavi çalışmalarında yardımcı olmaya çalıştığını belirten Sayar şu bilgileri verdi:

‘Derneğimiz 3 Haziran 2015 yılında kuruldu. Henüz çok yeni bir derneğiz ama gönüllülerimiz 2,5-3 yıldır bir arada. Aktif olarak orman beslemeleri ve sahiplendirmelerle ilgili çalışmalar yapıyoruz.

Acil durumda olanları yanımızda getirdik belki bir şansları olur diye. Onun dışında sosyal medya üzerinden ilan açıyoruz, o şekilde sahiplendirme çalışması yapıyoruz.

Zor durumda olanları, cins, yavru veya hasta durumda olanları evlerde geçici yuvada tutup, ondan sonra yuva aramaya başlıyoruz ve sahiplendirmeye çalışıyoruz.

Daha çok insana ulaşmayı düşünüyoruz. Çünkü gönüllü sayımız çok az.

Destekçimiz çok az. Çok az gönüllü ile her gün orman beslemesi yapıyoruz. Hergün beslediğimiz hayvan sayısı 350-400 civarında. En büyük amacımız gönüllülere ulaşmak. Seneye de kesinlikle katılacağız ve daha hazırlıklı bir şekilde katılacağız.’’

Scroll To Top
Önceki yazıyı okuyun:
nihat borca
‘Kumcu Amca’ Nihat Borça: ”Başarı belli bir oranda şans…”

Kedi kumunu Türkiye'de ilk defa paketleyerek satan 'Kumcu Amca' lakaplı Nihat Borça; başarının belli bir oranda şans, sonrasında çalışmak ama en...

Kapat