12 Aralık 2017
Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa / Son Haberler / Pizza’nın kurtarılması için imza kampanyası başlatıldı

Pizza’nın kurtarılması için imza kampanyası başlatıldı

pizza1 620x344 Pizzanın kurtarılması için imza kampanyası başlatıldıÇin’de bir alışveriş merkezinde tutulan kutup ayısı Pizza’nın kurtarılması için imza kampanyası başlatıldı.
BBC’nin haberine göre, yerde üzgün bir şekilde yatarken çekilmiş videosunun ortaya çıkmasının ardından “dünyanın en mutsuz kutup ayısı” olarak nitelendirilen Pizza’nın tutulduğu Guangcou kentindeki Grandview Centre alışveriş merkezinde yer alan Okyanus Tema Parkı’nın kapatılması için başlatılan imza kampanyasına yaklaşık 400 bin kişi katıldı.
Kampanyayı başlatan yardım kuruluşu “Animals Asia”, Pizza’nın ihtiyacı olan doğal yaşam koşullarını sağlamak için hiçbir girişimde bulunulmadığını ifade etti. “Animals Asia”nın yöneticisi Dave Neale, çalışanların kutup ayılarının nasıl bir ortamda yaşaması gerektiğini bilmediğini belirterek, “Tema parkındaki genel görünüm ve hayvanların bulunduğu tesisler uluslararası kamuoyunu gerçekten şok etti” dedi.
Ticari baskılar ve bilgisizlik nedeniyle çoğu zaman böyle gaddarca uygulamalarla karşılaşıldığını söyleyen Neale, “Kutup ayılarının bir alışveriş merkezindeki küçük cam kafeste konforlu bir şekilde yaşaması mümkün değil” diye konuştu.

Scroll To Top
Önceki yazıyı okuyun:
evcil hyv ysam
Evcil Hayvanla Yaşam Artık Daha Konforlu

Eskiden evcil hayvan sahibi olmak için; yaşadığınız evin şartlarının müsait olması, apartman yönetiminin veya ev sahibinin hayvansever olması gerekiyordu. Hatta...

Kapat