18 Kasım 2017
Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa / Son Haberler / ”Rol gereği bile olsa asla kürk giymem”

”Rol gereği bile olsa asla kürk giymem”

 özge özder1 620x328 Rol gereği bile olsa asla kürk giymem

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Özge Özder; Ayça Varlıer ve Aslı Tandoğan ile birlikte kurduğu Bana Göz Kulak Ol Derneği’nde, hayvanların hediye olarak verilmemesi için çalışmalar yürütüyor.

Rol için bile kesinlikle kürk giymeyeceğini söyleyen ünlü oyuncu, ‘Kehribar’ dizisinin bir sahnesinde, kuş tüyünden yapılmış bir küpe takması gerektiğini, bunun yerine kendi yaptığı imitasyon bir küpeyi taktığını anlattı.
En çok ‘Hayvanlara yardım yapacağınıza, aç insanlara yardım edin’ şeklindeki eleştirilerden muzdarip olduğunu söyleyen Özder, “Kime ne yardım yaptığımı nereden bilecekler? O benimle yukarısı arasındaki bir konu” diyor.

Özder, çocukluğundan beri hayvanları çok sevdiğini ve bu konuda duyarlı bir ailede yetişmenin kendisi için avantaj olduğunu söylüyor. Güzel oyuncu şimdi de sokakta, barınaklarda ve petshop’larda yaşayan, sirklerde çalıştırılan ve kürkleri için öldürülen hayvanların haklarını savunmak ve onları korumak için mücadele veriyor. ‘Satın Alma Sahiplen’, ‘Kürkünü Çıkar Vicdanını Giy’, ‘Bir Kap Su Bir Kap Mama’ başlıklı kampanyalarda ünlü isimlere de yer vererek farkındalık yaratmaya çalışıyor.
bullet Rol gereği bile olsa asla kürk giymem Kendisini bu işe o kadar adamış ki, dizi ve film projelerindeki sözleşmelerine bile özel maddeler koyduruyormuş. Özder’in sözleşmelerinde, ‘Hayvana karşı şiddet içeren, hayvan istismarı ve kötü muamele yapılan bir ortamda asla bulunmaz ve asla kürk giymez’ yazılı bir madde bulunuyormuş. Ünlülerin sözleşmelerinde, ‘Sevişmez, öpüşmez’ gibi maddeler bulunmasına alıştığımız için, hayvanlar konusunda böyle bir hassasiyetle karşılaşmak hepimizi şaşırttı. Özder, “Sözleşmesine böyle bir madde koyduran tek oyuncuyum herhalde” diyor.
bullet Rol gereği bile olsa asla kürk giymem Rol için bile kesinlikle kürk giymeyeceğini söyleyen ünlü oyuncu, ‘Kehribar’ dizisinin bir sahnesinde, kuş tüyünden yapılmış bir küpe takması gerektiğini, bunun yerine kendi yaptığı imitasyon bir küpeyi taktığını anlattı.

bullet Rol gereği bile olsa asla kürk giymem Beatles ve Lucy ile parkta buluştuğumuzda, hayvanların aslında insanlara ne kadar muhtaç olduğunu düşündüm. Bana Göz Kulak Ol Derneği’nde arkadaşlarıyla birlikte çalışmalarını sürdüren Özder, hayvanların yaşam koşullarını iyileştirmek için var gücüyle çalışıyor.
bullet Rol gereği bile olsa asla kürk giymem Özder, dernekte sadece kedi ve köpekler için değil, yunuslar için de sanatçı arkadaşlarıyla kampanyalar yaptıklarını anlatıyor. Sarıyer’de yeni kurulan hayvan barınağının, tüm İstanbul’a hizmet vermek için uzak bir yerde olduğunu anlatan Özder, barınakların birleştirilme fikrini desteklemediğini vurguluyor.

özge özder2 620x422 Rol gereği bile olsa asla kürk giymem

Özder’in köpekleri Beatles ve Lucy de bize eşlik etti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sabah

 

Scroll To Top
Önceki yazıyı okuyun:
evcil hyv günleri2
İ zmir’de Evcil Hayvan Günleri(Pet Show 2016) başladı

Tepekule Kongre ve Fuar Merkezi'nde gerçekleştirilen etkinlikte, köpek kıyafetleri defilesi gerçekleştirildi. Birbirinden ilginç kıyafetlerle sahneye çıkan köpeklere katılımcılar ilgi gösterdi....

Kapat