Son Haberler

Sahiplenirken tercihini ‘Engelli Fındık’tan yana kullandı

Yazan Pet Haber
fındıkTEKİRDAĞ’ın Çorlu İlçesi’nde belediyeye ait Hayvan Bakımevi’nde arka sol  bacağını otomobilin ezmesi sonucu kaybeden ‘Fındık’ isimli sokak köpeği sahiplendirildi. 
Çorlu’da bir otomobilin arka ayağını ezmesi sonucu yaralı olarak getirildiği Hayvan Bakımevi’nde geçirdiği ameliyat sonrası arka ayağını kaybeden ve barınağın maskotu haline gelen Fındık isimli sokak köpeği, hayvansever Hayrican Ergil, tarafından sahiplenildi.
Ergil, yuvaya çok daha fazla ihtiyacı olan Fındık’ı sahiplenerek örnek bir davranışa imza atarken, köpek sahiplenmek isteyenlere engelli köpeklerin bakıma daha çok ihtiyacı olduğunu belirterek, engelli köpeklerin sahiplenilmesini istedi.
Çorlu Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevi’nde 2016 yılı boyunca engelli  köpek Fındık gibi ciddi operasyonların da içinde bulunduğu bin 210 sokak hayvanı tedavi edilerek yeniden sağlığına kavuşturulduğu belirtildi. Barınmaevinde  ayrıca 600 sokak hayvanı kısırlaştırılıp, 820 hayvanın aşıları ve karneleri ile sahiplendirilirken, bin 200 hayvana kuduz yönünden aşılanarak paraziter ilaçlamaları yapıldığı belirtildi.
DHA

Yazar hakkında

Pet Haber

Bir yorum yap