18 Kasım 2017
Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa / Kara Hayvanları / Sıcak havalarda hayvan bakımına dikkat!

Sıcak havalarda hayvan bakımına dikkat!

sıcak havalarda hayvan bakımı Sıcak havalarda hayvan bakımına dikkat!

Kayseri’de petshopta çalışan Mahmut Yıldırım, hava sıcaklıklarının artmasının evcil hayvanları da etkilediğini belirtti ve güneşin dik geldiği saatlerde evcil hayvanların sokağa çıkarılmaması gerektiğini söyledi.
Sıcaklık artışlarının ev hayvanlarını insanlar gibi olumsuz etkilediğini belirten Mahmut Yıldırım, evde hayvan besleyenlere şu önerilerde bulundu:
“Malum olduğu üzere hava sıcaklıkları bir anda arttı. Hava sıcaklıkları artınca vatandaşlarda hayvanları serinlemeleri için balkona koymaya başladı. Balkona koymaları güzel bir şey ama hayvanların cereyanda kalması iyi bir şey değil. Örneğin, kuşun cereyanda kalması ölümü demektir. Kuşları öğle güneşinde değil de, sabah ve öğle arasında balkona koyarsak daha az etkilenir. Öğlen ve ikindi arasında ki sıcak hayvana çok zarar verir. Hayvanların sıcaktan bunalmamaları ve serinlemeleri için banyoluk öneriyoruz. Bu sayede kendini sıcak ortamdan serin ortama atmış olur.”

KAYSERİ (İHA)

Scroll To Top
Önceki yazıyı okuyun:
Apartmanda-evcil-hayvan-beslenebilir-mi-300x192
Apartmanda evcil hayvan beslenebilir mi?

İnsan tarafından kültüre alınmış ve eğitilmiş hayvanlar evcil hayvan olarak tanımlanıyor. Peki apartmanda evcil hayvan beslenebilir mi? İşte apartmanda evcil...

Kapat