21 Eylül 2017
Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa / Son Haberler / Sıfır derecenin altında, montunu çıkartıp yaralı köpeğin üzerine örttü

Sıfır derecenin altında, montunu çıkartıp yaralı köpeğin üzerine örttü

yaralı köpek Sıfır derecenin altında, montunu çıkartıp yaralı köpeğin üzerine örttüKONYA’da plakası ve sürücüsü belirlenemeyen bir otomobil sokak köpeğine çarpıp kaçtı. Kanlar içinde yerde yatan köpeğin üzerine bir vatandaşın, hava sıcaklığı sıfırın altında olmasına rağmen montunu çıkartıp örtmesi görenleri duygulandırdı.
Olay, gecen cuma günü merkez Selçuklu ilçesi İhsaniye Mahallesinde meydana geldi. Plakası ve sürücüsü belirlenemeyen otomobil, bir sokak köpeğine çarpıp kaçtı. Kanlar içinde kalan köpeği gören çevredekiler, belediye ekiplerine haber verdi. Bu sırada köpeğin yerde titrediğini gören kimliği belirlenemeyen bir kişi, hava sıcaklığının sıfırın altında olmasına aldırış etmeden üstündeki montu çıkartıp köpeğin üzerine örttü. Daha sonra köpeğin üzerine çevredekilerin getirdiği battaniye örtüldü. Montun sahibi de montunu alıp uzaklaştı. Yaralı köpek ise Konya Mevlana Doğayı ve Hayvanları Sevenler Derneği tarafından bir veterinere götürülerek tedavi altına alındı. Köpeğin durumunun iyi olduğu belirtildi.
Yaralı köpeğe montun örtülü olduğu anın görüntüsünün sosyal medyada paylaşılması üzerine, ‘İnsanlık daha ölmemiş. Helal olsun o vatandaşa.’, ‘Nadir insanlardan biri. Yardım edenden Allah razı olsun’ yorumları yapıldı.

DHA

Scroll To Top
Önceki yazıyı okuyun:
ENGELLİ SOKAK HAYVANLARINI SAHİPLENDİLER BAŞKAN ATİLA, DÖRT CAN DOSTU SAHİPLENDİ BORNOVA’DA CAN DOSTLARA SICAK BELEDİYE ELİ
Başkanı Olgun Atila 4 sokak köpeğini sahiplenerek örnek oldu

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila  4 sokak köpeğini sahiplenerek bu konuda örnek oldu. Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’nde tedavileri yapılan...

Kapat