21 Eylül 2017
Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa / Son Haberler / Siverek’de Kuduz Şüphesi ile Bir Mahalle Karantinaya Alındı

Siverek’de Kuduz Şüphesi ile Bir Mahalle Karantinaya Alındı

 Siverekde Kuduz Şüphesi ile Bir Mahalle Karantinaya AlındıŞanlıurfa’nın Siverek ilçesinde bir köpeğin iki kişiyi ısırmasının ardından Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğünün mahallede geçici karantina önlemi aldığı öğrenildi.
Edinilen bilgilere göre, ilçeye 25 kilometre uzaklıkta bulunan Sarıören Mahallesi’nde yaşayan Yüksel İ. ve eşini köpek ısırdı. Köpeğin kuduz olmasından şüphelenen mahalle sakinleri konuyu Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü ile Halk Sağlığı Merkezine bildirdi. Mahallede sağlıktaraması yapan yetkililer, ısırılan 2 kişiye kuduz aşısı yaparak, mahallede geçici karantina uygulaması başlattı. Karantina kapsamında mahalleye evcil hayvan giriş ve çıkışları da yasaklandı.
Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü yetkililerinin kuduz şüphesi bulunan köpekten alınan örnekleri Adana Veteriner Kontrol Enstitüsüne gönderdiği öğrenildi.

İHA

Scroll To Top
Önceki yazıyı okuyun:
akgün
“Sahipsiz hayvanlar için politika üretilmeli”

Dünya Kuduz Günü dolayısıyla yazılı açıklama yapan Kayseri Veteriner Hekimler Odası Başkanı Akgün Ergül, halk sağlığı için risk taşıyan sahipsiz...

Kapat